Wpis z mikrobloga

Klasyka gatunku gier RTS miała sporo przeszkód na swojej drodze.

Trzeba było rozwiązać kwestię zarządzania setkami różnorodnych jednostek, ich zachowania na zmieniające się czynniki oraz sposób znajdowania drogi do celu.
Dodatkowo twórcy C&C chcieli całość upchać na 2 płytkach CDrom.

Było to wyzwanie dla #programowanie

Jak "Command & Conquer: Tiberian Sun" znalazł drogę?

FlaszGordon - Klasyka gatunku gier RTS miała sporo przeszkód na swojej drodze.

Trz...

źródło: comment_HW8IxK9rXOzAMbAQhQI8nAcWEk45D4pm.jpg

Pobierz
  • 32
@MehowM: Ten obrazek jest z jakiejś bety, bo wiadomo - w końcowej wersji obrazki jednostek były inne. No i ta słynna rasa Scrin była tylko pobocznie tam dostępna (statek obcych widoczny częściowo na screenie itd).

@Laaq: UMP = Unofficial Mini Path
https://forums.cncnz.com/topic/13989-tiberian-sun-unofficial-mini-patch-available/
https://rampastring.cnc-comm.com/tsupdates/changelog.txt
Nie wiedzialem, że coś takiego w ogóle istnieje, ale fajnie że coś jeszcze robią w tym zakresie. Ja się zatrzymałem na OpenRA.

Ja kiedyś robiłem swojego moda
Dodatkowo twórcy C&C chcieli całość upchać na 2 płytkach CDrom.


@FlaszGordon: pamiętam jak zaraz po wprowadzeniu CD-Romów w jakimś Bajtku czy czymś podobnym rozwodzili się, że niby fajne te CD-romy, że gry nie będą już na 10 dyskietkach, ale od razu 650MB to przesada, że nie da się tego wypełnić. Wtedy wydawało się to niemożliwe. A już po kilku latach zaczęły wychodzić gry na kilku CD.
@RatKing: Wymienił ją w materiale.

@black_fort: Oj w to też się zagrywało (mój drugi RTS w życiu zaraz po Kingdoms: Total Anihilation) :3 . Paradoksalnie nawet wcześniej niż odkryłem C&C:TS

Najbardziej jednak mi się podoba że seria spod znaku Tyberium jak i Red Alerta są osadzone w tym samym świecie.
@LawnmowerMan: Nadal miażdży :) . Ptaszki nawet ćwierkają, że EA ma wydać poprawioną graficznie wersje klasyka.
Z jednej strony mogą zrobić tyle dobrego, dodać nowe mapy, poszerzyć kampanię, poprawić AI ... z drugiej znając EA mogą wszystko spieprzyć koncertowo.

Z jednej strony mam nadzieję, że kupię sobie płytkę jak za dawnych czasów i z wypiekami na twarzy będę szukał kodu instalacyjnego "Encryption code required. You have 30 seconds to comply"
@LawnmowerMan: A Yuri's Revenge pozwoliła RA2 rozwinąć skrzydła :)

@Yehezkel: Generals to już nie to samo :( Jak na moje to tylko grafika lepsza, gameplay do śmietnika (już pomijając brak floty, w sensie rozgrywki na wodzie)

PS. mam oryginał na Origin całą paczkę C&C wykupiłem za grosze :D ale akurat RA2:YR dziwnie klatkuje, mimo że pirat chodzi bez zarzutów ;/