Wpis z mikrobloga

@potente: @murarz13: Przepraszam, nie doprecyzowałem. Nie o podłogówkę tylko o rurki od ciepłej i zimnej wody. Chudziak = posadzka na gruncie, na to mam papę jako izolacja przeciwwilgociowa. Nie chciałbym tego dziurawić i zastanawiam się czy u Was dziurawili?
@potente: W teorii do 4 m nie było wody, ale jest glina więc nie jest to grunt przepuszczalny. Elektryk też kręcił nosem, że nie będzie mógł mocować.
@kthxb: Mozesz odpuscic pape na rzecz folii PE, taniej i szybciej. Tylko upewnij sie w opracowaniu geotechnicznym. Jezeli sa to warstwy nieprzepuszczalne, istnieje prawdopodobienstwo, ze jest zwg napiete. Czyli nalezaloby sie dowiedziec, jakie jest zwg ustalone. Ale 4m to sporo.
@potente: ja już mam położoną papę. Pytam, bo wchodzi za chwile hydraulik i pewnie będzie chciał mocować rurki do posadzki przebijając papę. Dlatego pytam jak to jest u Was zrobione.
@kthxb: powinienes mocowac rurki w warstwie izolacji. Czyli np (od dolu patrzac) Twoja papa, potem np 5cm styro, rurki, i 5cm styro miedzy rurkami. Generalnie im wyzej rurki tym lepiej.
@piperek: Nic nie wycinałeś w tym styropianie, po prostu na płaskim położyłeś, tak? Co przemawiało za 3x5 a nie 5 i 10? A co z kablami od elektryki idącymi po posadzce? Też luzem?
@kthxb: tak kładłem prosto na plaskim, a wycinalem w drugiej warstwie. Kable miałem puszczone w peszlach. Warstwy takie, ponieważ sam kładłem 2x5cm gdzie trzeba było właśnie duzo wycinać, a ostatnią warstwę układali przed układaniem samej podłogówki - były to takie maty 5m już z wklejoną folią