Wpis z mikrobloga

Ale ludzie w naszym kraju są łatwowierni. Za każdym razem, gdy wystawiam coś na olx pieniądze dostaję przelewem. Nawet nie wspomnę jeszcze o sposobach płatności, a ludzie już proszą o numer konta i wysyłają pieniądze. Trzeba przyznać, że wszelkiej maści oszuści i złodzieje mają tutaj eldorado. Ciekawe ile osób dziennie zostaje i bez kasy i bez towaru, a coś czuję, że nie jest to mała liczba. Z kolei ścigalność i ściągalność utraconej kasy jest pewnie bliska zeru (to tylko moje założenie).

#olx #psychologia
  • 8
@majkel_bialkov: Sam portal olx nie pomaga w takich sprawach i w zakładce "pomoc" sugeruje zgłoszenie oszustwa policji, która bądź co bądź mniej lub bardziej poważnie zajmie się sprawą, zależnie od straconej sumy. Niska świadomość ludzi przeraża, dlatego przydałyby się jakieś ostrzeżenia ze strony portalu, poradnik, jak powinno się postępować. Sama korzystam z olx tylko w razie konieczności, no i odrzucam oferty, w których sprzedawca nie godzi się na wysyłkę za pobraniem.
@majkel_bialkov: hmm, ja kilkukrotnie sam płaciłem przelewem, ale to były rzeczy za mniej niż 100 pln, na których mi bardzo zależało, a nie dało się ich dostać w mojej okolicy (trudno dostępne, wyprzedane książki). Zawsze było OK. Natomiast głupotą jest płacenie za coś drogiego lub coś, co da się kupić w okolicy trochę drożej. Nie warto ryzykować dla kilku dych mniej.

Sam też nie wysyłam za pobraniem, raz się zgodziłem, ale
Ja za to wysyłam już tylko jak dostanę przelew z góry. Zdarzyło mi się wysłać za pobraniem i paczka do mnie wróciła, mimo że kupujący był bardzo zdecydowany na zakup. A ja byłam kilkadziesiąt ziko w plecy