Wpis z mikrobloga

POMOCY
Trochę gubię się w #doroslosc i potrzebuję informacji na temat #podatki, a konkretnie podatek od gruntu i nieruchomości.
- O wysokości podatku od nieruchomości dowiaduje się z pisma, które przyszło do każdego z 2 współwłaścicieli i musze zapłacić to jako jedną kwotę, a nie sumę obu pism - prawda?

-podatek od gruntu (wieczyste użytkowanie czy coś takiego) dowiaduję się z urzędu, dzwoniąc idąc itp. Czy ta kwota jest na grunt czy na osobę, czy podaną kwotę należy zapłacić jednorazowo, czy dwukrotnie w przypadku dwu właścicieli??

strasznie niejednoznacznie się dowiedziałem tych rzeczy na miejscu, może doświadczeni będą wiedzieli?
Chce zrozumieć CZEMU i jak mam to zrobić, mam wrażenie, że proces robienia tego jak robiono 20 lat temu nie jest zbyt zoptymalizowany.
Z góry dzięki

#mieszkanie #urzad #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
@m0rdeczka: Jeśli grunt lub nieruchomość ma więcej niż 1 właściciela to opłata się dzieli pomiędzy nimi (wasza sprawa jak). W liście dostajesz sumę opłat na dany rok za grunt + nieruchomość. Przynajmniej tak to u mnie wygląda.
  • Odpowiedz
- O wysokości podatku od nieruchomości dowiaduje się z pisma, które przyszło do każdego z 2 współwłaścicieli i musze zapłacić to jako jedną kwotę, a nie sumę obu pism - prawda?

>prawda


-podatek od gruntu (wieczyste użytkowanie czy coś takiego) dowiaduję się z urzędu, dzwoniąc idąc itp. Czy ta kwota jest na grunt czy na osobę, czy podaną kwotę należy zapłacić jednorazowo, czy dwukrotnie w przypadku dwu właścicieli??

>czegoś takiego nie ma
  • Odpowiedz