Wpis z mikrobloga

@Andrzeju_wegiel_2137: Patrząc na kontent polskiego youtuba ta miniaturka jest mało rakowa. Ja akurat lubię robić do vlogów takie kolorowe, cukierkowe miniaturki.
Żadnego clickbaitu tutaj nie ma więc nie wiem o co ci chodzi. Naprawdę chcę zainwestować 1000$ i o tym jest ten film więc miniaturka oddaje to co jest we vlogu
@Andrzeju_wegiel_2137: Właśnie też jestem sceptycznie do tego nastawiony chociaż to wcale nie jest taka łatwa kasa. Pieniądze które się tam wrzuca są zamrożone na ok 150 dni więc jest to inwestycja długoterminowa. Założyciele tej firmy obracają tymi pieniędzmi i zarabiają dzięki nimi większą ilość kasy a osobą które tam wpłaciły dają jakiś procent z wypracowanych zysków. Można zostawić te 1000$ a procenty sobie wypłacać lub reinwestować co działa jak procent składany
@kamil-lechkun jeśli nie wiesz czym jest ponzi i hyip to w to nie "inwestuj" bo będziesz żałował. W krypto nie ma łatwego hajsu. To jest łatwy hajs, bo zamrożenie środków na 150 dni nie oznacza że nagle trudno się na tym zarabia. Trudno to się zarabia na giełdzie forex, zwykłej stock czy np. krypto walutowej. Ew. w kopalni czy innej ciężkiej pracy fizycznej.
@kamil-lechkun: a zastanowiles sie czy ma to fundamentalny sens?

Dlaczego firma mialaby placic “inwestorom” nawet ten 1% dziennie za srodki skoro kredyt firmowy kosztuje moze 10% ROCZNIE? Policzyles ile wynosilyby koszty firmy (procent skladany) od tych 1% dziennie? To policz, firma pozycza 1000zl na piec lat:
1000x(1+1%)^(5x365)
Wierzysz, ze ktos wypracuje taki zysk od 1000 zl?
@Iguan: To działa troszeczkę inaczej. Wpłacasz tam 1000zł i te pieniądze są obracane na giełdzie kryptowalut przed treaderów i boty treadujące. Działają na zasadzie kup taniej, sprzedaj drożej. Pewnie wiesz jak działa treading na kryptowalutach. Oczywiście nie dają oni gwarancji 1% dziennie ale średnio tak to wychodzi. Gdy na kryptowalutach mało się dzieje to dostaje się mniej procent, gdy cena szaleje i można potreadować to mogą oni wypracować większy procent. Gdy
@kamil-lechkun: Dlaczego firma mialaby placic komukolwiek 1% dziennie (tysiace procent rocznie) zamiast isc do banku i poprosic o kredyt na te 10% rocznie?

Nie wierze w biznes produkujacy 1% dziennie. Wlacz Excela i policz ze po kilku latach z 1000zl przekroczylbys PKB Polski. Wierzysz w to? Ja nie.

A ze tutaj nikt sie nie znalazl kto w takie biznesy inwestowal? Coz, moze maja obawy co do obietnic 1% dziennie.
@Iguan: autor tego tematu wg. mnie nagania po prostu na scama (w sensie robi reklamę tej firmie: rockwall za jakieś profity itd.) By było śmieszniej zrobił film na youtube o tym rockwall... I jeszcze zamieścił w wiadomości tematu ten link o tej "super firmie".

Wystarczy użyć googla:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=128&t=28319&sid=79b64545faf170cfd990b17dc6ba0384&start=20
https://www.hyipforum.pl/topic/19363-rockwall-investments-kopalnie-matryce-trading-nieruchomo%C5%9Bci-wwwrockwallinvestments/?page=6

Wszędzie już ogłoszono, że to piramida / scam itd itd...

Niesamowite to jest, w jaki sposób szuka się jeleni do inwestowania gotówki.