Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich. Mam dręczące pytanie. Otóż z dupko lubimy sobie pograć w gry. Żeby było wygodnie to mamy jakiś tani rozdzielacz obrazu, żeby gierkę było widać na monitorze i telewizorze. Ja sobie siedzę przy monitorze, a kobita wygodnie obok patrzy w telewizor. No bajka. Tylko kurde ten rozdzielacz to jest strasznie wredny. Za każdym włączeniem kompa trzeba podpinać wszystko od nowa, czasami łapie po kilku próbach podpięcia. No jeszcze trochę i plecy siądą. Dodatkowo tam jest podpięty drugi monitor, ale to mało istotne. Za to mocno istotne, że jak wylacze główny ekran, to drugi też się wyłączy i trzeba podpinać od nowa. XD Do sedna. Chcę kupić lepszy rozdzielacz. Chodzi o rozbicie jednego wejścia hdmi na dwa hdmi(monitor i telewizor). Rozdziałka ta sama na obu - full hd. Macie coś do polecenia co będzie działało niezależnie czy będą włączone oba ekrany, czy tylko jeden? Dodatkowo wyczytałem, że można po prostu podpiąć trzy oddzielne urządzenia do 3 wejść karty graficznej i zrobić klonowanie/duplikowanie obrazu. Ale kurde wtedy tez podobno karta jest bardziej obciążona, a won mi od fps’ów. Ktoś się wypowie w temacie? W internetach szukałem, ale nie mogłem znaleść zadowalającej odpowiedzi. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam. #komputery #gry #sprzetkomputerowy #kartygraficzne #gtx1080 #elektronika
  • 17
  • Odpowiedz
@cysiekw: Nie ukrywam, że jakieś najtańsze gowno. Po prostu kabel hdmi podpinany do kompa z którego wychodzą dwa gniazda hdmi. Chyba nic więcej. Mogę fotkę trzasnąć. Meczy mnie to, że taki „splitter” mimo wszystko ładnie rozbije obraz na dwa urządzenia, ale sama karta graficzna na to nie wpadnie i bardziej ja ta obciąży jak się podepnie dwa urządzenia. Tak faktycznie jest? Jeśli tak to mógłbyś coś polecić do 100zl? Czy nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczupak_krol_wody: mam do kompa na stałe dopięty tv zza ściany i non stop klonowanie. Spadków fps nie zauważyłem. Nie wiem czemu miałyby być skoro rozdzielczość obrabianego obrazu się nie zmienia?
  • Odpowiedz
I jak uruchamiasz kompa z podpiętym tym gówienkiem to od razu ładnie działa. I jak masz podpięte oba urządzenia, ale jedno wyłączone to też śmiga? Wybacz za potok pytań, ale nie chciałbym kupić tego samego urządzenia co teraz. :D Czas gra tu główna rolę. ;)
  • Odpowiedz
@szczupak_krol_wody kabel hdmi splitter potem drugi hdmi do graberra i przejściówka hdmi dsub do projektora wszędzie mam fhd jak podłączam np projektor to te 5 sekund nie mam obrazu. Jak długie masz kable? Że takie czary musisz odstawić?
  • Odpowiedz