Wpis z mikrobloga

[Korzystając z okazji wołania do znaleziska - MAŁY SONDAŻ ]
Chciałbym raz w tygodniu dodawać jakieś foliowe tematy mniej lub bardziej foliowe.
Trochę dla luzu i rozrywki , trochę dła heheszek, no o trochę dla tych (kłaniam się) co lubią foliowe tematy w opowieściach z Narnii. :) :)
Nawet mam nazwę "Foliowe piątki z RFpNeFeFiFcL"
Co wy na to?
Czy chcecie być wołani do takich tematów z MikroListy #swiatnauki? wiem brzmi to głupie)
Zapraszam serdeczniedo głosowania w ankiecie.

######################################################################

Teleskopy rejestrujące promieniowanie gamma mogłyby wykrywać statki kosmiczne zasilane przez czarną dziurę.

Jedną z metod poszukiwania cywilizacji pozaziemskich jest wykrywanie "podpisów technologicznych" - śladów pozostawionych przez technologie cywilizacji Obcych. Są to na przykład "sygnatury" gwiezdnego statku, w którym do zasilania napędu są używane mikroskopijne czarne dziury. ENG + TLDR

Link do znaleziska: (dodałem tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/4843193/teleskopy-gamma-moglyby-wykrywac-statki-kosmiczne-zasilane-przez-czarna-dziure/

Źródło: Phys.org

#swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #nauka #astronomia #kosmos #eksploracjakomosu #wszechswiat #ciekawostki #zycie #ufo
Pobierz
źródło: comment_trxrn60zFXjFCi9ORhxkAiv55zwyVeY7.jpg

Czy chcecie być wołani raz na tydzień z lisy #swiatnauki do foliowych tematów?

  • Tak, bo mam już dość tych kwantów i fononów. 43.6% (239)
  • Tylko takie tematy mnie interesują. 7.7% (42)
  • Toż to prawda ukrywana przez Rząd Światowy! 19.2% (105)
  • Nie interesują mnie foliarskie fantazje oszołomów. 10.8% (59)
  • Chłopie, ty już i tak schodzisz na psy... 1.5% (8)
  • Usuń konto 9.3% (51)
  • Jestem dziewczyna i chcę ładną kieckę. 4.2% (23)
  • Tylko Daniel Magical! 3.8% (21)

Oddanych głosów: 548

  • 34
@RFpNeFeFiFcL: foliowe tematy dziela sie na: nieprawdopodobne (plaska ziemia), prawdopodobne - a to juz nie jest dla oszolomow, i okreslanie tego mianem foliowe jest krzywdzace i jest miodem na uszy dla cebuli ktora nazwya folia wszystko co nie jest w podreczniku.

Krotko mowiac zalezy w kogo celujesz jak ogol ktory chce sie posmiac - to nie wiaz tego z nauka, jak w niepotwierdzone hipotezy - to obawiam sie ze nazywanie tego
@StaryWilk:

Tylko czy wypada wołać do takich tematów ludzi z Mikrolisty #swiatnauki ? :( :(
Trochę głupio to będzie wyglądało.
No i nie jest "fair play" w stosunku do tych co dopisali się na listę dla nauki.

Może jakąś mową listę albo tag stworzyć?
Jakie znajcie obecne tagi na Wykopie dla foliarzy habilitowanych?
@DyG121:

Może osobny tag na takie rzeczy warto stworzyć?


No własnie. Tylko jaki?
Dajcie jakieś facje pomysły :)

ale jednak swiatnauki mi nie bardzo pasuje do foliarstwa.


Też tak myślę. Na pewno nie będę wołał z tej Mikrolisty, a ni tego tagu dodawał.

@jacowykopek

Boję się, że wtedy przyczynisz się do pogłębiania i tak sięgającego dna, poziomu społeczeństwa.


Na pewno zapodam to tak że normalny człowiek zorientuję się od razu.

Chociażby