Wpis z mikrobloga

@Maciejk5: Jeszcze epuap nie działa, nie można sprawdzić czy dowód jest już odebrany przez urząd czy nie, no i ciekawe czy w urzędach mogą zmienić status jeśli już mają dowód, czy robią to przez epuap czy przez coś innego.
@Maciejk5: @MaC1u5: do nas praktycznie wszystko przyszło.
Dowód mógł urząd już dostać, natomiast nie mogą go wczytać do systemu, dopóki nie przyjdzie też koperta z PUKiem (ona przychodzi zazwyczaj następnym transportem).
@Maciejk5: no raczej na pewno, w ogóle pomijam już problemy z warstwa elektroniczna, to już powoli przestaje zaskakiwać ale wysłane dowody do urzędu w czwartek były, dzisiaj środa tydzień później i dalej nie ma.
Nie wiem może trzeba podpisać jakaś umowę z dhlem żeby było szybciej i bezpieczniej.
Swoja droga jak tak wszystko spojrzeć na chłodno, to w marcu pojawiły się edowody, osoby które złożyły wniosek przez internet na dowód z
@MaC1u5 "Za produkcję i dystrybucję dowodów do gmin odpowiada CPD, a nie MC, ale OK, postaram się jutro sprawdzić. Produkcja na pewno idzie normalnie. Owszem, wiem, że zdarzają się sytuacje, w których dowody już są w urzędach, ale urzędnicy zapominają odznaczyć status na: gotowy do odebrania. O sytuacji, że DO miałoby nie być słyszę po raz pierwszy. Jeśli to prawda, wymaga wyjaśnienia."
@MaC1u5: @Maciejk5: dowody do urzędów przywozi policja i czasem dowody docierają dopiero po tygodniu od oznaczenia w systemie, że przekazano do gminy. Nie słyszałem, żeby kiedykolwiek zdarzyło się żeby urząd zapomniał sobie odznaczyć dowodu, że jest gotowy do odbioru, bo wtedy ten dowód będzie ciągle wisiał w systemie jako nieprzyjęty, więc prędzej czy później dałoby to komuś do myślenia.
Niestety są opóźnienia - do nas dowody doszły tak naprawdę na