Wpis z mikrobloga

Ah ta empatia dla samobójców w narodzie. Jak śmiesz się próbować spektakularnie zabić śmieciu, masz nie być cipką tylko żyć swoim gównożyciem, robacz w jakimś korpo jak my bo tak trzeba, żyj od pierwszego do pierwszego, zachlewaj pałę co weekend, żyj jak śmieć, ale żyj, tak robią prawdziwi mężczyźni, powtarzam mężczyźni.

#wroclaw
  • 41
  • Odpowiedz
@utopjec Oczywiście, że jest to ogromny problem, ponoć 15 osób dziennie odbiera sobie życie. Rocznie to ponad 5000 osób.

Napisałeś, że społeczeństwo nie reaguje na symptomy. Różnie z tym bywa, niektórzy dają znaki, a niektórzy zakładają maski. A później wielkie zdziwienie, bo ktoś się wydawał zawsze taki radosny, a tu samobójstwo.

Wiele osób dostrzega, że coś się złego z nimi dzieje, ale uważają, że pójście do psychiatry to wstyd, co jest kompletną
  • Odpowiedz
Wiele osób dostrzega, że coś się złego z nimi dzieje, ale uważają, że pójście do psychiatry to wstyd, co jest kompletną bzdurą.


@Damnation: I to jest właśnie zasługa stereotypów, które się tworzy na takich forach jak te. Poprzez obśmianie wypieramy ten problem z naszej świadomości.
  • Odpowiedz
@madry_i_mieciutki:

Tak, tak, tylko to się #!$%@? w tej #!$%@? Polsce nadaje. Powiedzieć wam w ryj wreszcie, wy głupie #!$%@?, że jesteście prymitywami, że #!$%@? wasze #!$%@? karty kredytowe to jest wasz majestat, wasza godność. Robota #!$%@? w korporacji i karta z debetem, to wy #!$%@? Polacy, #!$%@? z wami.
  • Odpowiedz
  • 0
@madry_i_mieciutki: a potem się dziwić, że taki wysoki odsetek samobójstw w narodzie, skoro czyjeś życie mniej znaczy niż punktualny dojazd do pracy czy po bułki.


@utopjec To, że ludzie będą współczuć samobójca nic nie da. Potrzebna jest lepsza opieka psychologiczno - psychiatryczna w kraju. Plus trzeba się zastanowic nad społeczna dyskryminacja jeśli chodzi o mężczyzn - proporcja samobójstw kobiet i mężczyzn są u nas zaburzone w stosunku do średnich europejskich.
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: mógł ale skoro i tak się miał zabić to chciał sobie jeszce #!$%@?ć zasady społeczne


@madry_i_mieciutki No chciał, jego wybór. Ja natomiast mogę za to #!$%@? zasad społecznych go nie szanować.
  • Odpowiedz
@bodziodestruktor: UUU o nie, całe miasto akurat dzisiaj zawyło z rozpaczy nad swoim okropnym losem, jakby codziennie nie było sparaliżowane. gdyby nikt nie powiedział o samobójcy, nikt inny nawet by się nie zdziwił, że tramwaje nie jeżdżą. xD ale JAK ON MÓGŁ TO BYŁ JEDYNY DZIEŃ W TYGODNIU KIEDY TRAMWAJE NIE PSUŁY SIĘ A SZYNY BYŁY PROSTE!!!1111
ja, mówię za siebie, odczuwam szacunek do człowieka i człowieczeństwa, ktoś podjął ostateczną decyzję
  • Odpowiedz
Co ci po tej empatii społeczeństwa? Mają rzucić wszystko, stanąć pod tym słupem i płakać nad jego losem?


@Damnation: Nie. Wystarczy, że w końcu zastanowią się nad swoim żałosnym pustym życiem nie prowadzącym do niczego poza śmiercią. Niestety, taka refleksja miernot nie dotyczy.
  • Odpowiedz
To, że ludzie będą współczuć samobójca nic nie da. Potrzebna jest lepsza opieka psychologiczno - psychiatryczna w kraju. Plus trzeba się zastanowic nad społeczna dyskryminacja jeśli chodzi o mężczyzn - proporcja samobójstw kobiet i mężczyzn są u nas zaburzone w stosunku do średnich europejskich.


@Variv: ale mi nie chodzi o to, żeby się litować, tylko żeby nie robić z ludzkiego nieszczęścia i śmierci cyrku na kółkach. Czy to jest tak wiele,
  • Odpowiedz
  • 1
Ja natomiast mogę za to #!$%@? zasad społecznych go nie szanować.


@Variv: Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. Jeszcze gdyby te twoje zasady zasługiwały na szacunek...

@HAL__9000 Wiec o co ten problem, skoro to nie ma znaczenia?
  • Odpowiedz
Wystarczy, że w końcu zastanowią się nad swoim żałosnym pustym życiem nie prowadzącym do niczego poza śmiercią. Niestety, taka refleksja miernot nie dotyczy.


@HAL__9000 Już bez przesady. Takie refleksje przychodzą bardziej po stracie osoby z otoczenia, a nie przy każdej wiadomości o śmierci zupełnie dla nas obcej osoby.
  • Odpowiedz
@HAL__9000 Straciłam wystarczająco wiele osób z bliższego lub dalszego otoczenia. I ich odejście skłania mnie do przemyśleń, a nie odejścia pojedynczych osób, o których nie wiem nic. Jeśli przez to jestem pustakiem to... nie wiem, niech będzie, że jestem.

Komu ja odpisuję... Przyszedłeś tu i obrażasz wszystkich po kolei. ()()
  • Odpowiedz