Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, proszę o pomoc!
Ponad miesiąc temu kupiłam auto z uszkodzona automatyczna skrzynia biegów. Zakup był celowy, wiedzieliśmy ile może kosztować naprawa, ze może to potrwać i ze będzie trzeba odstawić je do warsztatu, wiadomo. Skupiliśmy się na warsztatach które oferują naprawę tylko automatów i tak po opiniach wybraliśmy warsztat w okolicy.
Pan zrobił bardzo dobre wrażenie, spisaliśmy odpowiednie dokumenty, w których między innymi mamy zapis ze nie mogą rozpocząć naprawy auta zanim pisemnie nie zgodzimy się na ustalona cenę. Czyli najpierw diagnoza, a potem Pan mówi co i jak i czy robimy.
Auto odstawiliśmy w środę... 12 lutego :) od tego czasu nie zostało naprawione.
Do faceta trzeba ciagle dzwonić i wypytywać, on sam deklaruje ze tez zadzwoni i zapomina.
Sprawa wyglada tak (odpowiedz po 2 tygodniach czekania), ze oni na miejscu nie robią tego typu rzeczy i ze on wysyła to do firmy za granica która to naprawia/regeneruje i odsyła zrobione. Ok. Twierdził nawet ze juz dostał wycenę od nich ale jeszcze nie zajrzał w e-mail.
Cześć przyszła po 3 tygodniach od kiedy zostawialiśmy tam auto... i okazało się ze uszkodzili ja w transporcie i musi wrócić.
Wysłali ja wczoraj ponownie ale dziś okazuje się ze... wróciła do nadawcy :)
Pan mechanik się zaśmiał i mówi ze to fatum, ze on sam wie ze to długo i będzie ich gonić, ale nie wierzymy w tyle zbiegów okoliczności i stad moje pytanie:
Zabierał ktoś z was auto od takiego mechanika? Martwimy się ze żeby się nie okazało, ze on wymontował ta skrzynie i po złości coś odwali przed oddaniem auta.
Jeśli!!! facet zrobi to auto powiedzmy w przyszłym tygodniu mogę żądać od niego obniżenia kosztów jego robocizny, skoro czekaliśmy 5 tygodni na naprawę?
Na całe szczęście mamy czym jeździć, ale nigdy w życiu nie spotkałam się z takimi wykrętami.
#kiciochpyta #auta #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 16
@wojniz: tak to wyglada. Ale w momencie gdy po dwóch tygodniach żadnych informacji odpowiedzieliśmy faceta twierdził ze już idzie. Przyszło uszkodzone. Ok, zdarza się, rozumiem to. Ale to ze dziś paczka zawróciła do nadawcy??? To jest w ogóle możliwe, biorąc po uwagę ze została wysłana wczoraj? Coś dziwnie to wyglada
@Crea: M32 to jest klasyka :D w automacie ma pewnie AF-40

Mam klienta, który kupuje ode mnie łożyska - ma firmę, która regeneruje manuale - pytałem się go czy często dostaje M32 do roboty - jakieś 60 % wszystkich skrzyń, które dostaje to M32, a zajmuje się wszystkimi A-Z.