Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#rimworld

1. Jak sterować psem? Bo jak mnie atakują, nawet ktoś z maczugą, którego z łatwością zastrzelę, to pies wylatuje i walczy, a potem trzeba go leczyć i zużywa leki.

Pies ma właściciela jeśli to coś może pomóc. Wytesował go, ale nadal nie mogę nim sterować. Mogę mu jakoś kazać, żeby nie brał udziału w walce albo żeby siedział w domu?

2. Przy manualnym sterowaniu pracą co oznaczają te cyferki?

Bo np. mam dwóch lekarzy i chcę, żeby zawsze robił jeden, ale jak on nie może, to niech robi drugi. Mam po prostu ustawić 1 i 2? A co z czynnościami, które mają wyższy priorytet np. gaszenie pożaru i tam mam pozostawione domyślne 3? Żeby nie okazało się, że będzie najpierw leczył (bo ma 1) zamiast gasić pożaru (bo tam ma 3).

3. Czasem mnie odwiedzają ludzie z innych wiosek. Można coś z nimi zrobić? Ja wiem, że z handlarzem mogę handlowców, a jak ktoś napada, to z nim walczyć, a potem zamknąć do więzienia i zwerbować. A tych pozostałych neutralnych?

4. Jak powiększać kolonię? Jedynie więźniowie? Nie mam moda na ciążę.
Jak najlepiej łapać więźniów? Wystarczy strzelać? Bo czasem od razu umierają. Czy lepiej walczyć wręcz lub nożem? Bo teraz nie wiem czy wystarczy strzelać, bo zawsze pies leci.
  • 4
@mk321
Ad. 1. Ustaw psu strefę, która będzie poza walką i odznacz follow when drafted właścicielowi

Ad. 2. Jakbyś w worktabie wszędzie miał ustawione jedynki to priorytetem zadań będzie kolejność od lewej do prawej. Czyli najpierw pójdzie gasic pożar, bo jest na maksa na lewo a na koniec pójdzie robic naukę. W sytuacji jak w nauce miałbyś jedynkę a wszędzie dwójki, to pierw zrobi naukę z jedynką a potem pozostałe czynności z
1. Jak sterować psem? Bo jak mnie atakują, nawet ktoś z maczugą, którego z łatwością zastrzelę, to pies wylatuje i walczy, a potem trzeba go leczyć i zużywa leki.

Pies ma właściciela jeśli to coś może pomóc. Wytesował go, ale nadal nie mogę nim sterować. Mogę mu jakoś kazać, żeby nie brał udziału w walce albo żeby siedział w domu?


@mk321: W zakładce ze zwierzętami masz opcję żeby nie chodził za
@mk321: ogólnie tak jak reszta ale co do 1: walka zwierząt bez modów jest bardzo słaba.
Istnieje mod o nazwie "Kill for me" gdzieś można szkolić zwierzęta aby przemieszczały się tam gdzie ty chcesz i zabijały tylko wyznaczone cele + mod który pozwala tworzyć zbroje dla zwierząt i masz już drugą armię ( ͡° ͜ʖ ͡°)