Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem w tamtym roku skuter z komisu, koleś sprowadził go z Niemiec, czyli tak jakbym kupił go od Niemca. Zrobiłem przegląd, wyremontowalem ale nie zarejestrowałem. Tera chce go sprzedać, ale nie mam tablic i dowodu rejestracyjnego (wiadomo dlaczego). Co mam wpisać w umowie, żeby kolesiowi bezproblemowo zarejestrowali w urzedzie motorek? #skuter #motomirko #motoryzacja #motocykle #umowa
  • 10
  • Odpowiedz
@krzychu_kadetem_tera:
1. Brak tablic w pojazdach z Niemiec to normalna sprawa. Gorzej by było, gdyby te tablice były, bo trzeba by je odwieźć do Niemiec i uzyskać specjalny wpis w niemieckim dowodzie rejestracyjnym o zdaniu tablic.

2. Bez dowodu rejestracyjnego nie zarejestrujesz, ale podejrzewam, że go masz. Nie musi być polski, może być niemiecki. W niemieckim powinna być wbita informacja o wymeldowaniu pojazdu (w sensie, że te niemieckie tablice były oddane).
  • Odpowiedz


2. Bez dowodu rejestracyjnego nie zarejestrujesz, ale podejrzewam, że go masz. Nie musi być polski, może być niemiecki. W niemieckim powinna być wbita informacja o wymeldowaniu pojazdu (w sensie, że te niemieckie tablice były oddane).

@rama88 chodzi Ci o kartę pojazdu?
  • Odpowiedz
chodzi Ci o kartę pojazdu?


@krzychu_kadetem_tera: No ja miałem tzw duży i mały Brief, czyli jeden zielony dokument w formacie A4 i jeden mały też zielony, w formacie podobnym do naszego dowodu rejestracyjnego. W tym małym miałem wpis/pieczatkę: "Fahrzeug ist abgemeldet...", co znaczy, że pojazd był wymeldowany/wyrejestrowany w Niemczech (czyli jest bez tablic, więc tablic nie będą wymagać).

Generalnie nie przejmuj się tablicami bo to najmniejszy problem - najwyżej w wydziale
  • Odpowiedz