Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jest coraz gorszy klimat wokół #ekstraklasa. Polskie media zaczynają mieć gdzieś nasze ligi. Otwierając gazety i portale piłkarskie trzeba przedzierać się przez newsy o lidze angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej. A znalezienie informacji o klubach z 1 lub 2 ligi graniczy z cudem.

To nie jest wpis pod tytułem nie oglądaj Barcelony i Realu. Chodzi mi o to żeby dać ludziom szansę zakochać się w naszym niepełnosprawnym skarbie. Zakochać się w Ekstraklasie.

Tylko my stali bywalcy stadionów wiemy jak gigantyczną dawkę emocji może dostarczyć nam nawet słaby mecz z drużyną z którą mamy złe stosunki. Nasz lokalny klub to coś więcej niż tylko piłka. On reprezentuje nasz region. Klub jest dla nas wszystkim a my jesteśmy wszystkim dla klubu. Jeśli przestaniemy na niego chodzić to nie zastąpią nas chińczykami tak jak mogą zrobić to najlepsze drużyny świata. Dlaczego nie chcemy podzielić się ze znajomymi tymi emocjami? Zabierajcie ich na mecz!

Mieliśmy kiedyś taki mały TAG "ekstraklasaboners". Nie taguje bo on już dawno nie jest nasz. Zamiast podś#!$%@? coraz częściej pojawia się pogarda.
Dzisiaj przeczytałem taki wpis
"...z tej #!$%@? ligi da się oglądać tylko komiczne babole dlatego obserwuje ekstraklasaboners..."
Jeśli nie zatrzymamy tego trendu to za 50lat na Derbach Krakowa będzie 250 osób i będę wrogo wymachiwał laską w stronę kilku osób na sektorze gości.

Kibice z całej Polski. Zabierajcie znajomych na mecz. Może znacie jakiegoś Madridiste który od dawna albo w ogóle nie był na meczu. Zabierzcie go! Może co trzeci albo czwarty zobaczy, że mecz o nic na trybunach może być bardziej emocjonujący niż derby z Atletico. Do roboty! Przyszłość jest w naszych rękach.

#arkagdynia #cracovia #gornikzabrze #jagiellonia #koronakielce #lechpoznan #lechia #legia #miedzlegnica #piastgliwice #pogonszczecin #slaskwroclaw #wislakrakow #wislaplock #zaglebielubin #zaglebiesosnowiec #pierwszaligastylzycia #2liga
  • 16
@dzerald: osobiscie tego nie zauwazylem, mecze ekstraklasy wciaz mają duzo wiekszą ogladalnosc od ligi hiszpanskiej czy angielskiej, newsy o Wisle na przelomie grudnia i stycznia byly najbardziej klikalnymi wiadomosciami sportowymi w Polsce, jak na poziom tej ligi to i tak frekwencja na stadionach jest bardzo dobra, porownaj to sobie chcoiazby z frekwencją w Czechach czy innych ligach z poziomu 10-18 w rankingu
@dzerald: Coś w tym jest, zabrałem raz kumpla na Pogoń, który gardził tym jak my możemy to oglądać i to na żywo, płacąc za to, jak on sobie kulturalnie w TV może ligę angielską puścić i Watford - Crystal Palace XDDD zabrałem go na ten mecz i cały czas chodzi na Pogoń emocjonując się każdą akcją, to co widzimy w TV to zupełnie coś innego niż na żywo, nei ma porównania
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rafxyz44: daj spokój, frekwencja na stadionach jest fatalna i ma to wpływ wiele czynników. Porównując choćby do żużla, chyba drugiej tak popularnej stadionowej dyscypliny w Polsce to tam frekwencja jest niewiele niższa a jednak w skali światowej gdzie żużlowi do piłki. A o słabej frekwencji można by długo dyskutować. Temat rzeka.
@zakmacher: no jak masz klub w IV lidze to wiadomo, że może być kiepsko z miłością do klubu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale nawet biorąc pod uwagę Eklasę/I ligę to i tak jest słabo... Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków... duże miasta, a nie ma "mody na piłkę"
@seeksoul: powiedziałbym że czasem łatwiej kogoś ściągnąć do wioski 4 ligowej gdzie grają swoje chłopaki niż na 1 ligę. Jest chwilowy sukces - każdy się przyjdzie polansowac, jest piąty sezon gdzie grają o utrzymanie to bez szans.
@dzerald: zabierałem kilku znajomych na piknik i pojawili się ze mną dwa razy... A na co dzień LaLiga i te sprawy, co chwile komentarze dot. techniki. Nie dla każdego nasza Ekstraklasa.
Znowuż innych to zabieram na młyn - nie dla piłki a dla atmosfery. I od tego sezonu to prawie na każdym meczu są. Zaczynają śledzić tabelę, zawodników, inne mecze w wolnej chwili. Wszystko zależy od otwartej głowy i podejścia ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ale z czym do ludzi. Mam pokazać innym jaka jest atmosfera? "jazda z #!$%@?" albo jebnięcie dymem z rac na cały stadion.
Sam uważam, że w tv mecz się ogląda a na stadion dla atmo się idzie ale poza rzadkim wyjątkami nie ma już atmosfery o ile nie jest się już dzieciakiem lub patusem, bo bluzgi to nie atmosfera.

Do tego nie wiem jak musiałbym kogoś nienawidzić by zabrać go na mecz
Jeśli nie zatrzymamy tego trendu to za 50lat na Derbach Krakowa będzie 250 osób i będę wrogo wymachiwał laską w stronę kilku osób na sektorze gości.


@dzerald: i bardzo dobrze. Kiedyś ta finansowa bańka pełna przekrętów musi pęknąć. Poziom piłkarski jest SKANDALICZNIE niski, a zarobki SKANDALICZNIE wysokie.