Wpis z mikrobloga

Tak czytam o przejściu Łuku Karpat, wszystko spoko, fajna przygoda, ale jak widzę te psy pasterskie w Rumunii to ja #!$%@?. Az mi się słabo robi na samą myśl #gory #rumunia #psy
W ogóle jeżeli chodzi o psy to Rumunia jest strasznie powalonym państwem.
c.....i - Tak czytam o przejściu Łuku Karpat, wszystko spoko, fajna przygoda, ale jak...
  • 15
@chudziutki: na wschód od nas jest całe mnóstwo ras psów, przy których niezrozumiane i tak naprawdę kompletnie niepoznane przez wykopki TTB to misie pysie. Anatolian/akbash, moskal, jużak, mastiff tybetański i wiele innych, które się u nas w ogóle nie pojawiają, przez co nie są zbyt znane.
@chudziutki: Psy to tam mały problem. Rumunia ma na świecie największą populację niedźwiedzi i bardzo łatwo je spotkać zwłaszcza w górach. Jadę tam za niedługo to się przekonam na własnej skórze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@matra: jeszcze kangal, alabai, kaukaz, bully kuta
@chudziutki: uwierz mi że w przypadku ras stróżujących nie ma szans na żadne przegonienie kamieniami XD to są rasy wyzbyte strachu, kangale czy alabaie walczą z wilkami także te kamienie nie dadzą nic. jedyne co cię może uratować to broń palna i musisz umieć jej bezbłędnie używać a w walce z kilkoma psami i tak pewnie któryś zdążyłby cię ugryźć a żeby ci
@majkelwykopowicz: kaukaza nie wymieniałam, bo jest znany, zaś kangal podchodzi pod anatoliana. O bully kuta nawet nie pomyślałam, ale też racja, swego czasu miałam cały instagram zasrany propozycjami z filmikami o tych psach, nic fajnego :/

i ważą do 40 kilo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@majkelwykopowicz: zwłaszcza jak są ulanymi #!$%@?, albo obok asta nie leżały. Zdrowy samiec nie powinien być na tyle przerośnięty, no ale
@matra: ,,miałam cały instagram zasrany propozycjami z filmikami o tych psach, nic fajnego :/'' - niestety, w pakistanie ponoć bardzo często wykorzystywane są do walk psów, do tego bardzo często nie są socjalizowane, wychowywane nijak tylko byleby były agresywne. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

co do asta to w takim razie mój błąd, nie jestem TTB ekspertem wpisując wagę kierowałem się wzorcem
@majkelwykopowicz: wzorzec obecnie mówi, że waga ma być proporcjonalna do wzrostu, a jak ast pójdzie za bardzo eksterierem w molosa, to potem są ociężałe krowy 40+, najczęściej mięśnia na nich zero. W sumie napisałeś DO 40kg, więc można uznać, że się zmieściłeś xD ale 40kg to już sporo jak na asta.

wychowywane nijak tylko byleby były agresywne


@majkelwykopowicz: za to nie lubię molosów - zbyt często w niewłaściwych rękach i
@matra: każdy dobiera rasę pod siebie, wiadomo. ale to prawda że molosy (a w zasadzie nie tylko molosy a wszelakie psy groźnie wyglądające) są pożądane przez nieodpowiedzialnych właścicieli i może dojść do tragedii. dlatego gdybym ja miał mieć hodowlę jakiejś rasy obronnej to na pewno przeprowadzałbym dłuuuugą rozmowę z potencjalnym właścicielem psa, a także dać jakąś ankietę do wypełnienia odnośnie wiedzy o rasie i ogólnym wychowaniu psa XD
swoją drogą zakaz
@fajq: Nie bierzesz pod uwagę tego, że Rumunia jest tylko nieco mniejsza od Polski, a góry stanowią ponad 40% powierzchni, więc nie dziwne, że mają dużo miśków. Prędzej spotkasz w Bieszczadach niż tam.
Mam już za sobą kilka wyjazdów trekingowych w góry Rumunii, pieski są jakie są, zachować spokój i najlepiej mieć jakiegoś kija w łapie.