Wpis z mikrobloga

Czy szybkie i niby sportowe auto może mieć 3 cylindry?
Chce się powiedzieć "nigdy w życiu", ale wystarczy się przejechać Fiestą SST i człowiek sam się gryzie w język.

1,5 l i 200 KM, a auto zasuwa aż miło. Klei się drogi, pierdzi z wydechu, prowadzi się pewnie i szybko. Niestety kosztuje 90k, ale frajdy daje sporo. Zapraszam na test - tutaj

#motoryzacja #motopodprad #samochody #ford #fiesta
stopaotestuje - Czy szybkie i niby sportowe auto może mieć 3 cylindry?
Chce się powi...

źródło: comment_OaEJ1u1Vhrc2Euq4Lz7zaPSGcrUPzW2V.jpg

Pobierz
  • 18
tylko co innego ecoboost w "cywilnym" samochodzie który z założenia nie będzie pałowany za dużo, a co innego w samochodzie teoretycznie sportowym


@Isherwood: 200KM z 1.5 litra to mniejsze wyzylowanie niz 140KM z 1.0. Takie 1.0 mialem, palowalem je po autobanach po 210km/h i nawet oleju nie chcialo siorbac. Takze bez stresu.
@stopaotestuje: może to nie sportowe auto (a nawet na pewno), ale jeżdżę (jak mi żona go oddaje, żeby zatankować ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Peugeotem 2008 właśnie z 3 cylindrowym silnikiem 1.2 130KM. Naprawdę byłem mega zaskoczony, gdy pierwszy raz nim jechałem. Na pedał gazu reaguje tak jak powinien :-) Jedyne co to przy większym obciążeniu (górka itp) da się policzyć ilość cylindrów, ale w ogóle mi to
przeciez EcoBoosty 1.0 jezdza od lat i nie ma z nimi zadnych problemow.


@bidzej: No nie wiem.

The coolant hose on the 1.0 Ecoboost engines of cars built between October 2011 and October 2013 can potentially fail at high temperatures. Ford says that 44,682 cars were affected, and a recall was issued through a Field Service Action (FSA) in March 2015, with "96% of affected cars" have been reworked.

There's a