Wpis z mikrobloga

W kontrze na ostatnie wykopalisko o braku programistów na rynku - małe heheszki na przykładzie jak skutecznie zniechęcać potencjalnych pracowników.
Ogłoszenie juniorskie frontend (wygląda na solidny full stack mid jeśli 'dobrze' znaczy dobrze) anno domini 2019:
wymagania:
dobra znajomość:
- HTML5,
- CSS,
- Javascript,
- HTML5,
- CSS3 (Bootstrap),
- JavaScript (AngularJS, Angular 2/4/5, React.js, jQuery) (zakładam, że po przecinku to wypada znać wszystkie),
- PHP,
- MySQL
(tak, to był pierwszy podpunkt wymagań, dalej jakieś dependency menadzery, webpacki, vcsy, es6+, znowu znajmość frameworków itd)

oferta:
2k - 5k (nie wiem czy brutto, czy netto) ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z góry odpowiadam na pytania:
- tak, musisz znać html 5 dwa razy
- tak, musisz znać css i css 3 osobno, dodatkowo bootstrap (nie osobno, razem z css 3)
- też nie wiem co w rekrutacji na juniora robi 'dobry' php i mysql
- tak, musisz znać dobrze 3 frameworki (ewentualnie nie musisz bo napisali o tym dwa razy w sekcjach wymagań i mile widzianych)
- tak, będziesz używał frameworków i es 6 a okrasisz to pięknym kodem jQuery (albo i nie, na tym etapie nie wiem już co jest prawdą a co halucynacją)
- tak, pisała to pewnie pani Halinka, która lubi wysyłać ci oferty javy kiedy ty używasz javy w wersji skrypt

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#frontend #webdev #javascript #heheszki
  • 9
- też nie wiem co w rekrutacji na juniora robi 'dobry' php i mysql [...]

- tak, będziesz używał frameworków i es 6 a okrasisz to pięknym kodem jQuery [...]


@techko: z doświadczenia wiem, że takie oferty oznaczają, iż NIE będziesz pracował przy żadnym frameworku (bo dla tamtejszych seniorów są BLE), a korzystanie z ES6 może być nie zawsze mile widziane, bo wspieramy starożytne przeglądarki i nie lubimy polyfillów. ( ͡
W kontrze na ostatnie wykopalisko o braku programistów na rynku


@techko: link?

A co jakaś gównooferta ma potwierdzać? Bo chyba nie rozumiem.
Jak się wejdzie na jakąś stronę z ogłoszeniami o pracę która nie jest stricte o IT to tak wygląda pewnie większość ogłoszeń. Bo jaka poważna firma ogłasza się na gumtree albo praca.pl?
@techko: już widzę juniora, który ogarnia dobrze wszystkie wersje Angulara i Reacta (tym bardziej, że przy tym ostatnim co parę miesięcy praktycznie wprowadzają dużo nowości, ostatnio Hooks, Context API i chyba wypadałoby je w miarę ogarniać)
@HAL__9000: To jest po prostu #!$%@? napisane ogłoszenie, przeważnie zatrudnia się w takich przypadkach kogoś, kto nie spełnia wszystkich tych założeń (bo nawet nie ma jak).

Ja widziałem kilka lat temu lepszą ofertę pracy - w pewnej polskiej firmie zajmującej się produkcją taboru szynowego -

Wymagana znajomość programów CAD (Inventor, NX, Unigraphics), wymagana znajomość pakietu Nastran, wymagane doświadczenie w programowaniu sterowników PLC oraz dobra znajomość języka C++"


A to wszystko dla