Wpis z mikrobloga

#medycyna
Czesc, nie wiem gdzie o to zapytac wiec pytam tu.
Doznałem złamania kosci promieniowej nadgarstka, na SOR lekarz reke mi nastawił i zagipsowal. Zrobiono usg (złamanie i jeden wiekszy odłamek) Wystawił skierowanie na badania za 5-7 dni. Poszedełem ze skierowaniem i zapisali mnie za 11 dni. Reka sie zrasta wiec nie zabardzo chce czekac
Moje pytanie jest takie - czy oni musza mnie w te 5-7 dni zbadac i moge gdzies to zaskarzyc, czy jednak takiego obowiazku nie mają?
  • 27
  • Odpowiedz
@gardan: Czy normalnie to nie wiem. Nam longete gipsowa (połówka gipsu i elastyczny bandarz).Dłonią nie ruszam (tam w przegubie) ale palcami w miarę normalnie się posługuje. Czasem coś przytrzymam albo jak coś muszę robić dwoma rękoma, tak jak z butami to zrobię. Pisać czy to na klawiaturze czy długopisem nadal niestety lewa ręką. Nie używam nigdy dużej siły i ręką przez 99% czasu w temblaku jest. Myślę że pozwolić mógłbym sobie
  • Odpowiedz
@ar2r0: Ale nie masz żadnego usztywnienia (szyna, orteza)? Kompletnie nic? Pytam, bo się nie spotkałem z takim rozwiązaniem. Z reguły pamiętam, że jeszcze się usztywniało rękę. Wiadomo, że im krócej w gipsie, tym lepiej.
  • Odpowiedz