Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#prawo #ruchdrogowy #samochody #motoryzacja #prawonadrodze #kolizja #pytaniedoeksperta

- Ktoś mi stuknął auto na parkingu.

- Sprawdziłem monitoring - ustaliłem pojazd sprawcy, odnalazłem auto na parkingu. Faktycznie ma rysy w tym miejscu. Na monitoringu nie widać numerów rejestracyjnych, ale da się rozpoznać markę i model. Widać też jak babka wysiada i sprawdza oba auta.

- dotarłem do kierującej - przyznała się przy świadkach. Zostawiłem jej oświadczenie do wypełnienia i prosiłem żeby mi podrzuciła jak skończy

- zadzwoniła do męża się skonsultować i zaczęło się typowe polskie kombinowanie - zmieniła wersje, że na monitoringu nie widać dokładnie itp #!$%@?. Nie chce podpisać oświadczenia.

- tak czy siak, mając zdjęcia jej auta z widocznym metrem pokazującym wysokość szkód, zdjęcia mojego auta i nagrania z kamer, zamierzam po prostu zgłosić szkodę z jej polisy (nr polisy ustalony via UFG)

Pytanie brzmi: czy warto najpierw wezwać policję żeby zobaczyli oba auta, rozpytali obie strony i spisali notatkę, czy jednak nie warto im zawracać dupy?

Dodam że obcierka miała miejsce na parkingu firmowym na zamkniętym terenie (nie ma znaków o strefie ruchu itp) oraz mój samochód nie był w ruchu.

Dzięki za pomoc/rady

staryhaliny - #prawo #ruchdrogowy #samochody #motoryzacja #prawonadrodze #kolizja #py...
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DulGukat: ale na komisariacie to ja zmarnuje że 2 godziny, a oględziny aut i tak trzeba będzie wykonać. Chyba że mogę równolegle sprawę zgłosić policji i szkodę ubezpieczycielowi, tylko w zgłoszeniu szkody podać info że policja również dostała info.

@jaroslaw_madry: mam babie #!$%@?ć? Niby przydałoby się, ale auta mi to nie naprawi ;)

@psikuta_jaroslaw: w sumie to szkoda parkingowa chyba nie podchodzi pod kolizję, więc nie wiem.czy mogą dać
  • Odpowiedz
wszyscy czuli do niej respekt,


@jaroslaw_madry: czego Ty oczekujesz w XXI wieku, gdzie ludzie nie mają honoru przyjąć na klatę prostej obcierki parkingowej, mając legitne OC itd.? Ludzie teraz to kombinatorzy, bez zażenowania kłamiący na każdym kroku, kręcący, mataczący, bez krzty odpowiedzialności i szczątkowych oznak honoru. A baby to już w ogóle.

A posuwanie się do rzeczy bezprawnych czy na granicy prawa może co najwyżej pogorszyć sytuację i rzekoma "słabość genów"
staryhaliny - > wszyscy czuli do niej respekt,

@jaroslaw_madry: czego Ty oczekujes...

źródło: comment_bPDqdKwCU5mOSf6t8b3zcl2XmX6eUp0o.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz