Wpis z mikrobloga

@Obiad: to jakaś polska montownia, więc na pewno nieznana poza Polską. Osprzęt z tego co widzę nienajgorszy za tę cenę. Ale rower musi się podobać i dobrze jest się do niego przymierzyć.

@anonim1133: Z kilku technicznych powodów lepiej mieć napęd z kasetą z tyłu (i przynajmniej z 8 zębatkami)
Z kilku technicznych powodów lepiej mieć napęd z kasetą z tyłu (i przynajmniej z 8 zębatkami)


Kupując rower w tej cenie nie skupiałbym się na tym czy to wolnobieg czy nie tylko jak przełożenia pasują. Tu jest drastyczna różnica w wadze.

16kg z pierwszego linka i co z tego, że kaseta? Chyba chłopak nie planuje tego rozbudować, a części dostępne.

@MiQ27: @Obiad:
@Obiad: w takim razie to nie będą mocne leśne wypady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam kupić coś w okolicznym sklepie rowerowym - będzie mniej zachodu jak coś się popsuje :) Przy okazji kupisz rower dopasowany do swojego ciała, a nie loterię wysyłkową.
na innej aukcji ten rower ma 14kg (i pewnie gdzieś tyle waży) więc te opisy z allegro są mało wiarygodne.


Ja nie wiem, przeczytałem opis i oba mają wolnobiegi. Oba rowery mają opony na ulicę raczej ale tak w zakręty na mokrym ostro bym nie wchodził. W sumie takie same.

Nie wiem, weź lżejszy, 14 kg to maks na rozsądek.
@Obiad:
@4x80: nope, błąd w opisie, CS-HG31 to jest kaseta (Casette Sprocket), poza tym Shimano robi wolnobiegi tylko do 7 rzędów.
Natomiast MF-TZ21 to jest wolnobieg (Multiple Freewheel).
@anonim1133: podstawowy jest taki, że piasta na kasetę ma szerzej rozstawione łożyska (a dobre piasty mogą mieć ich nawet 4). To oznacza większą sztywność i wytrzymałość koła i mniejsze ryzyko zgięcia osi.
Poza tym bębenek pod 8s jest taki sam jak do 9-10s (a w mtb chyba nawet do 11s) więc łatwiej o upgrade napędu bez zmiany koła. Oczywiście wstawianie 11s do roweru za 1k jest trochę bez sensu, ale Shimano
@Obiad: poczytaj sobie co to Stack i Reach.
Długość rury podsiodłowej niewiele mówi o geometrii roweru.
Ja np. mam dwa, jeden 58 drugi 64 i oba są dobre ¯\_(ツ)_/¯