Wpis z mikrobloga

Od około 2 miesięcy szukam samochodu. Z racji jego docelowej wartości, szukam tylko w promieniu 25km od Gdańska, bo dalej mi się nie pyli jeździć. Początkowy plan był prosty: kupić malutkiego gruza z lpg do maks 3k i go dojechać. Jakaś corsa/punto/cienias/swift. Coś na czym nei zbankrutuje przy naprawach i sam ogarnę, a rudy go nie zje w przeciągu doby.
W międzyczasie plan się zmienił i kwota jest 2x większa, natomiast wymagania...Wymagania są takie, że może być to cokolwiek. Miałem upatrzone marki, ale co się dzieje na rynku to jest jakiś dramat. To co jest wystawione w fajnej cenie - znika w przeciągu kilku minut. To co jest w normalnej cenie - znika w przeciągu godzin. To co wisi na portalach - wisi z konkretnych powodów. Nie mam jak uciec z pracy, więc na oglądanie mam czas tylko popołudniami.
I tym sposobem, przez te 2 miesiące, znalazłem całe 6 samochodów, z czego na żywo zdążyłem obejrzeć jeden. Oczywiście odbiegał stanem od ogłoszenia xD

I teraz tak: wymagania mam kompletnie nieokreślone: lpg, do 5-6k. Samochód raczej na trasy po 200-300km, po mieście okazjonalnie. Moje dotychczasowe typy: Panda/corsa c/fabia/octavia/avensis- czyli jak widać, kompletny rozrzut.

Pytanie numer dwa. Gdzie szukać? Otomoto i olx mam w zakładkach. W komisie na Chrobrego straciłem tylko czas. Jakieś tipy, gdzie w 3city poszukać?

#gdansk #trojmiasto #motoryzacja #pierwsze4kola
  • 46
  • Odpowiedz
@Grupl: W tamtym tygodniu kupiłem Peugeota 306 z silnikiem 1.4 z LPG za 1800 zł w na prawdę świetnym stanie. Całkowicie przypadkiem, więc trzymam kciuki :) Popytaj po znajomych i rodzinie, ewentualnie jakieś grupy na FB.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Samochód raczej na trasy po 200-300km, po mieście okazjonalnie. Moje dotychczasowe typy: Panda/corsa c/fabia


@Grupl Auta segmentu A i B są robione do miasta. Na autostradzie jest w nich głośno, niestabilnie, hamulce po kilku hamowaniach z dużych prędkości potrafią się przygrzać, silniki wyją przez krótkie przełożenia. Miałem tę nieprzyjemność latać długie trasy corsą c i pandą - nie polecam.
Przy takim przeznaczeniu samochodu na Twoim miejscu szukał bym segmentu D, ewentualnie C.
  • Odpowiedz
@Grupl tylko po znajomości. Ja swoje łupy sprzedawałem po znajomości za grosze, byle się pozbyć (Galaxy za 500, golf IV za 2k) ogłoszenia to rak, znajomi, znajomi znajomych....
  • Odpowiedz
@Grupl ja za 4,5k kupiłem fajnego focusa 1.8 tdci (co prawda to nie LPG, ale na trasy jak znalazł) z 2004 roku. Było w nim parę usterek, ale ze wszystkim zamknąłem się do 5k. Na takie trasy radziłbym Ci poszukać jakiegoś solidnego diesla.
Jeśli nie zależy Ci na mocy to idealny jest np. golf 1.9 SDI, silnik nie do #!$%@?.
  • Odpowiedz
@sailor_73: @ravau: straciłem godzinę życia na tego fiata. Albea z zewnątrz owszem zadbana, bo była garażowana. Od spodu trochę gorzej, jakaś rzeźba na układzie wydechowym, progi zaczynało podjadać. Koleś bladego pojęcia nie miał co było ostatnio robione, bo kupił go od kogoś na handel. Silnik po odpaleniu pracował równo, ale kij głośno i brzęczał, no chyba że ten typ tak ma xD
W czasie 20min chyba z 3 osoby się
  • Odpowiedz
@Grupl: dobrze, że nie dopisałeś, że przez mnie :P
Urok kupowania czegoś co widzi się na zdjęciach ;)

Pociesz się, że filtr ustawiony na 30km i nie musiałeś jechać 200km w jedną stronę, by się rozczarować. :(
  • Odpowiedz
  • 0
@Grupl też jestem z Gdańska i też szukam auta w tej cenie i jest istna masakra, a co do komisu na chrobrego opowiedz cos wiecej bo mam tam w środe jechać oglądać auto.
  • Odpowiedz
@magiol: Skoro jesteś moją konkurencją, to kup tam i będziesz zadowolony xD

Co jedziesz oglądać? Bo sądząc po nikłym ruchu u nich na placu, to pewnie to oglądałem. Byłem na miejscu i mogę tylko potwierdzić negatywne opinie z neta.
  • Odpowiedz