Wpis z mikrobloga

  • 529
#strajk #strajknauczycieli #pracbaza Jestem za podwyżką dla nauczycieli nawet o 1 tys zł. Jednak jeżeli będą pracować jak każdy 40h/tygodniowo i 26 dni urlopu w roku. Część pewnie zmieni pracę, ale przy tablicy będą conajmniej 30 h a 10 h mogą zostać w szkole w sali i tam przygotowywać się do zajęć i nie pie rdzielic głupot że tylko w domu muszą się przygotować. Dodatkowo dzięki temu w okresie wakacji szkoła byłaby otwarta i mogłyby być prowadzone zajęcia typo wf, plastyka itp. Dałbym im i 1100 zł miesięcznie ale po zgodzie na likwidację tzw. Karty Nauczyciela. Strajk strajkiem, ale żeby to popierać to trzeba pracować tyle co wszyscy.
  • 120
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ejdolf: Nie wiesz o czym piszesz człowieku. Każdy nauczyciel by się na to zgodził - tzn. 40h w robocie i więcej go nie obchodzi, bo pracowałby na pewno mniej niż teraz.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: a ktoś zaproponował coś takiego? Zaproponowano zwiększenie pensum do 24 h (czyli pracy z dziećmi), a nie wyregulowanie godzin pracy na pozostałe zadania. Natomiast zaproponowano podwyżki od 2023 roku. To są propozycje rządu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wcfilmowe: kto się nie chce zgodzić? xd nie ma żadnej tego typu oficjalnej propozycji, bo nikt nie będzie tracił czasu na rozważanie czegoś, czego nie da się zrealizować.
rozumiesz, że w takim przypadku trzeba im będzie zapłacić za WSZYSTKIE godziny pracy? 6h lekcji i 2h na uzupełnianie dzienników i sprawdzanie prac (to oczywiście jest abstrakcja - 2h na sprawdzanie jest niewykonalne przy obecnej podstawie programowej dla większości przedmiotów, ale już na
  • Odpowiedz
@Ejdolf: Jeżeli chodzi o wakacje to masz racje, ale o reszte to bym sie sprzeczał. Mogliby organizować spotkania integracyjne to nic nie kosztuje. Niech mają to o co walczą bardzo długo nie dostawali nic byli pomijani. Tym bardziej że życie bardzo podrożało. Użerając się z dziećmi a później z madkami i tatusiami to i tak #!$%@? pieniadze są. Zapomniałem dodać że 15 lat studiów, dwa kierunki, język, i #!$%@? wie co
  • Odpowiedz
Ten urlop to rozumiem kiedy się chce? W środku roku szkolnego walnę sobie 2 tygodnie wolnego. Najlepiej przez maturami :)


@hangover: Myślisz że ja mogę mieć urlop zawsze wtedy kiedy zechcę? Nie ma tak pięknie, kieras się musi zgodzić i muszę zaplanować wcześniej (nie odnoszę się do innych kwestii)
  • Odpowiedz
  • 0
@raffi74 No dokładnie, niech #!$%@? nauczyciel. A to bardzo dobra argumentacja zakłamywanie rzeczywistości bo gdy był strajk rezydentów nikt im nie kazał #!$%@?.
  • Odpowiedz
@tymeek: dokładnie tak. Strajkujcie i się tego domagajcie, a nie 1000 zł i #!$%@?. Domagajcie się reformy, a nie pieniędzy za nic jak jakieś podludzie górniki. Od razu krzyczycie, że się nie da, kiedy się da tylko potrzeba na to pieniędzy.
  • Odpowiedz
@IsNotNull: Miałem właśnie pisać, że z wyłączeniem Twojej branży, przynajmniej na chwilę obecną (choć moim zdaniem to się nie zmieni, bo świat zmierza w tym kierunku i potrzeba tylko więcej i więcej). Sam powinieneś się tego domyślić.
  • Odpowiedz
@skandal01: Nie chodzi mu o to, że każda praca musi trwać 40h ale o ilość wykonywanej pracy w stosunku do zarobków. To Ty przejawiasz komunistyczne myślenie w stylu czy się stoi czy się leży kasa się należy. Ale op czym pisać pewnie mama nauczycielka... ;/
  • Odpowiedz
  • 0
@skandal01 O jakiej jakości ty piszesz człowieku ? Przecież 80% nauczycieli nie potrafi rzetelnie przekazać wiedzy na zajęciach tylko dzieciaki muszą uczyć się w domu z rodzicami żeby cokolwiek rozumieć
  • Odpowiedz
  • 0
@skandal01 Tak na pewno chodzi o finanse dla nauczycieli bo teraz nie chce im się pracować tylko wolą sprawdzać klasówki innych klas na lekcji a dzieci same sobie niech rozwiązują zadania po kolei przy tablicy z książki. Poza tym 0 jakiejkolwiej umiejętności wzburzenia w dzieciach zainteresowania tematem itp. Myślę, że po 4000k netto nawet nic by nie zmieniło u tych obiboków.
  • Odpowiedz