Wpis z mikrobloga

@spidero: wszystko zależy od konwencji wcześniej przyjętej. Przykładowo, masz do zaprojektowania toster o mocy 1150W. Wzór na moc to P=VI. Jeśli potem zapiszesz (bez jednostek) że moc tostera to P=5 x 230, to wygląda to tak, że chcesz toster który po zasileniu napięciem 5V pobierze ze źródła 230A. Taki toster byłby ogromny, skomplikowany i w #!$%@? drogi. Możesz poyem tłumaczyć, że to oczywiste, że 5 to ampery, a 230 to wolty,
@Royal_Email: ale pamietaj ze to podstawka i nigdzie nie jest powiedziane co ma byc pierwsze, dla ciebie wygodniej dla innego nie, ja widze duza cyferke 2 to ja pisze pierwsza a pozniej licze ilosc monet, co innego gdybym napisal 8zl * 2 monety. Nie robmy z dzieci robotow ktore potrafia jedynie dzialac ze wzorca.

Tak samo z zadaniem zadaniem 1. najpierw jest mowa o 6 guzikach a pozniej o ilosci. No
@spidero: szczeże wątpię, że nauczyciel nie podkreślił, że zadania należy wykonać zgodnie ze wzorcem, a przemienność mnożenia traktował jako "róbta co chceta".

Nie robmy z dzieci robotow ktore potrafia jedynie dzialac ze wzorca.


Czasem trzeba jednak trzymać sie wzorca, bo ułatwia to np. komunikacje i nadaje przejrzystości.
należy wykonać zgodnie ze wzorcem,


@Royal_Email: i tu chyba jest problem, wzorzec, klucz i inne #!$%@? robia z dzieci bezmozgi, moze skonczylem edukacje 20 lat temu, a podstawowke zaczynalem za czasow komuny, ale widze ze zarty z kolorowaniem drwala to nie jednak zarty
@spidero: no ale nie róbmy z nauki totalnej anarchii, matematyka a potem fizyka to nie dziedziny w których liczy sie inwencja twórcza. Problem z kluczami jest w j. polskim, a nie w dziedzinach scislych. Taki dzieciaczek musi nauczyc sie wzorców by potem móc od nich odejść gdy (jeśli w ogóle) zajdzie taka potrzeba czyli pewnie dopiero na studiach doktoranckich. Też sie moge kłócić z wykładowcą, że wymaga całek, srałek liczb zespolonych
@Royal_Email: ok to to sie bedzie sprowadzac to glupot w postaci:

Rozwiazaniem tego zadania jest 4 (słownie cztery) bluzki razy (*) 6 (słownie sześć) guzikow, co daje nam 24 guziki łącznie.

Z powazaniem

Macius IV b

a przeciez tu chodzi o znajomosc tabliczki mnozenia, jak ja bylem w podstawowce to nie pamietam zeby bylo jakies gowno rysowanki tylko karta papieru i dyktowane z glowy, 4x8, 7x3, 3x12, 8x8 i po 5
@Royal_Email zaufaj mi, wszyscy mają #!$%@? na to czy mnozysz ampery x volty czy odwrotnie. Wynik ma być z odpowiednią jednostką i #!$%@?. A zadanie jest wykonane dobrze, wszystko zależy od tego jak dzieciak je rozczytał
Czy 6 guzików na 4 bluzeczki
Czy 4 bluzeczki i 6 guzików na każdą.
TO JEST ABSOLUTNIE #!$%@? TO SAMO.
@Royal_Email dlatego na początku zadania wypisuje się dane otrzymane w treści -.- żeby nie było niedomówień w KONWENCJI. Potem w rozwiązaniu podaje się wzór, ciepa się do wzoru, pisze wynik I PODAJE JEDNOSTKĘ WYNIKU W NAWIASIE KWADRATOWYN
MILE WIDZIANE JEST JEJ WYPROWADZENIE.
Tak to się przynajmniej robi na uczelni technicznej i nikt ci spiny nie zrobi jak np pomnożysz moduł Younga Razy kirchoffa albo odwrotnie