Wpis z mikrobloga

Gdzie szukać przyczyny gaśnięcia samochodu przy ruszaniu? Nie jest to kwestia zbyt szybkiego puszczenia sprzęgła, bo samochodem nie szarpie. Poza tym jezdze nim juz 10 lat.

Nie gaśnie mi regularnie, raz na jakiś czas ale totalnie nie spodziewanie. Puszczam lekko sprzeglo, dodaje gaz a ten traci nagle obroty i gasnie.

Wymieniłem filtr paliwa ale nie pomoglo. Filtr oleju wymieniamy w listopadzie. Gdzie dalej szukać usterki? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ford focus 1.6 diesel, 2005

#samochody #auto #ford #focus
  • 7
@robertx: wątpię, sam sie nie decydowałem na zaślepienie

@Gandalfo: nie, gdy czuje ze obroty już spadają, nic nie pomaga. Przy wzniesieniach, musze ruszac z obrotami +2k, dopiero wtedy puszczam calkiem sprzęgło

Dodam, ze przed wymianą filtru paliwa, wlaczala mi sie kontrolka, check engine
@ejenes: U mnie tez pomagalo krecenie obrotow i ruszanie na pol sprzegle inaczej nagle obroty spadaly i samochod gasl. Dodam jednak, ze mam golfa 3 :) Przyczyna byla wypalona kopulka i palec rozdzielacza zaplonu. Na obrotach jalowych nie gasl, ale gdy dochodzilo do obciazenia podczas ruszania gasl. 'Wypalony' aparat zaplonowy powodowal, ze nie palil ktorys z cylindrow co jakis czas i stad gasniecie przy ruszaniu. Jak podniesiesz maske to posluchaj czy