Wpis z mikrobloga

Rozłożony chorobą zakręcilem ruletką netflixową i wypadło na Layer Cake, film z 2004 roku z główną rolą Daniela Craiga jako dealera narkotykami operującego w Londynie.
Oglądając ten film ponownie po prawie 10 latach łapałem się za głowę... Dlaczego?
Ponieważ okazuje się że #slepnacodswiatel jest jedną wielką kalką tego filmu #!$%@?ą na format serialowy zaadoptowaną do warunków zalesia nad wisłą.
Nie śmieszy mnie najbardziej fakt że główny wątek to niemal plagiat, śmieszy mnie to że do głownej roli zaangażowali typa który wygląda niemal identycznie jak Daniel Craig ze swoich młodszych lat.
Nawet scena w której oboje dostają po ryju jest niemal 1:1.

To by było na tyle w kwestii innowacyjności polskiej kinematografii.
Dziwie sie ze nikt na to nie zwrocil uwagi wczesniej.

#seriale #film #netflix #kino #hbogo
Shewie - Rozłożony chorobą zakręcilem ruletką netflixową i wypadło na Layer Cake, fil...

źródło: comment_YEiPMg5nKuIJZvZ2DatOK0s2zKUu3TJw.jpg

Pobierz
  • 10
@lubie_piwo: ludzie którzy tworzyli ten serial mieli swobodę kreatywną, łącznie z żulczykiem który miał rolę dyrektora artystycznego serialu. Liczba podobieństw miedzy jednym a drugim jest przytłaczająca.
Najlepsze w najgorszym jest to że w ostatecznym rozrachunku to film sprzed 15 lat jest lepszy od produkcji HBO bazującej na książce która też okazuje się być mocno inspirowaną, choć to tylko ocena bo nie czytałem jej. Oceniam serial.