Wpis z mikrobloga

Zarobki prezesów największych spółek w USA za 2018 rok

Niektórzy zarobili ponad 2.5 tys razy więcej niż przeciętny pracownik ich firmy. Tutaj znalezisko z pełnym rankingiem.
Niektóre stany wprowadzają specjalne ograniczenia zarobków i podatki dla szefów największych spółek giełdowych.

Obserwuj #infog - ciekawe infografiki, mapy i wykresy (gospodarka, społeczeństwo, technologia)

#zarobki #usa #pracait #programista15k #technologia #pracbaza #ranking #zarzadzanie
Pobierz cieliczka - Zarobki prezesów największych spółek w USA za 2018 rok

Niektórzy zarob...
źródło: comment_fsSgMb4Ll3LB89c4ffuTzDzLyj7K7O1X.jpg
  • 19
@cieliczka: Jaki byłby sens tworzenia własnej firmy, jeśli miałoby się zarabiać tyle, co inni pracownicy? :v Bez sensu branie na siebie takiej odpowiedzialności. Pamiętaj, że to prezes podejmuje najważniejsze decyzje i to on bierze na siebie konsekwencje swoich nieprzemyślanych działań. Jeden zły ruch i cała firma może przestać istnieć.

Jeśli jako prezes miałbym dawać pracownikom zarabiać tyle co ja, albo chociaż zmniejszyć tę różnicę z 2500x do, nie wiem, 10x, to
Pamiętaj, że to prezes podejmuje najważniejsze decyzje i to on bierze na siebie konsekwencje swoich nieprzemyślanych działań


@Hedage: i faktycznie tak jest? pamiętam że jak wybuchł kryzys bankowy to kto jak kto ale czołówka kadry wylądowała bardzo dobrze, bez żadnych konsekwencji. U nas zaraz będzie postępowanie w sprawie GetBack i ciekawe czy tam prezes pójdzie siedzieć.
@Hedage:

Jaki byłby sens tworzenia własnej firmy, jeśli miałoby się zarabiać tyle, co inni pracownicy? :v Bez sensu branie na siebie takiej odpowiedzialności. Pamiętaj, że to prezes podejmuje najważniejsze decyzje i to on bierze na siebie konsekwencje swoich nieprzemyślanych działań. Jeden zły ruch i cała firma może przestać istnieć.


Ja tylko podaje to jako ciekawostkę. Nic więcej. Poza tym jest wiele niuansów w tym co piszesz bo mówimy o prezesach największych
A czy nie jest tak, że ich wynagrodzenie jest uzależnione od wyników przedsiębiorstwa którym kierują i pewna część ich wynagrodzenia to akcje tych firm w zależności od postanowień ich kontraktu. Nadzór właścicielski wie za co płaci swoim menagerom.