Wpis z mikrobloga

@MiQ27: No jedynie takie bez filtra UV, ale przecież obecność filtra można sprawdzić i zaraz chińczykowi posypałaby się opinia. Tym bardziej, że zeluje w coś za kilkanaście dolarów, a nie kilka.
może trochę niepopularna opinia, ale jeżeli komuś wszystko jedno czy ma dobry wzrok czy nie to rzeczywiście można brać chińskie badziewia


@artur200222: nie tyle niepopularna to bzdurna, wystarczy kupic okulary z filtrem UV, 99% aliexpress ma filtr
@blantek no właśnie, pytanie czy takie decathlon za 100zl to nie jest dokładnie to samo co te z Chin za 20$ z tym że te chińskie fajniejsze i z wyglądu i z wymiennymi szkłami. Ja się nadal nie zdecydowałem co robić, próbować chińskie czy dać z 200 zł za kupione w PL
@tusk: kiedyś sprawdziliśmy jakieś tanie bazarowe okulary u optyka na przyrządzie i pokazało 100% tłumienia UV.
Więc to jest takie same bajdurzenie jak w paście o latarkach czy chodzeniu po bułki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polaryzacja przydaje się wszędzie - świat wygląda znacznie lepiej bez polaryzowanych odblasków, np. liście są ładniejsze albo woda w stawach bardziej przejrzysta.
@tusk: trudno powiedzieć, czy takie okulary rzeczywiście mają filtr uv, czy tylko napis na opakowaniu i oprócz tego warstwy antyrefleksyjne itp choć to łatwiej sprawdzić. Szkła w takich okularach mogą być wykonane w niskiej jakości - mogą być "niejednorodne" co tworzy aberracje i inne zniekształcenia obrazu - zwykle na pierwszy rzut oka niedostrzegalne. Noszenie takich okularów przez dłuższy czas może prowadzić do bólów głowy, nieostrego widzenia, a przy bardzo częstym korzystaniu
@artur200222 powiem Ci ze fajne nawet cena spoko. Ja bym tylko wolał z większą szybką i najlepiej z jakąś wentylacją bo mnie wkurza na podjazdach parowanie. Są okulary z otworami od góry i ciekaw jestem czy to działa