Wpis z mikrobloga

Właśnie mija rok od tego kiedy przestałem aktywnie uczestniczyć w mszach świętych i innych obrzędach (byłem lektorem), po tych sześciu latach odkąd zacząłem w ogóle jako ministrant (nie, moje 4 litery są całe) stwierdziłem jako już w miarę dorosły MENTALNIE człowiek, że to co mnie tam spotkało (akty przekupowania, ginięcie ministranckich pieniędzy z kolędy czy chociażby zachowanie w stosunku do owych ministrantów) nie jest warte jakiejkolwiek wiary bo tak naprawdę ta wiara jedyne jaki zamysł ma to wpajanie ludziom głupot i zwyczajnie chcą ruchać ich na kasę (nie raz byłem świadkiem gdzie młodzi ludzie wykupujący to żeby księża wyczytali ich intencje na mszy, płacili normalną 'stawkę' bo wiadomo: młodych tak łatwo nie wyruchamy, ale na przykład już starsze osoby bardzo często płaciły 2-3 razy drożej o coś co praktycznie nic nie daje). Po roku czasu chodzę do kościoła raczej dlatego że nie chcę się wypisywać z wiary, bo co przecież ludzie powiedzą, hańba dla rodziny, nie uważam siebie za wierzącego ani za ateistę, raczej za deistę. Ta instytucja to nic innego jak mafia, czarna mafia zastraszająca ludzi że będą smażyć się w piekle bo raz przyjęli komunię świętą z grzechem. Takie tylko przemyślenie z okazji tych świąt.


#feels #przemyslenia #wiara #katoli #chrzescijanstwo #bekazkatoli
  • 14
@xXmichauXx Ja uczęszczam na mszę tylko wtedy kiedy ktoś z mojej rodziny ma pogrzeb albo roczek czy tam wesele a tak normalnie to nie pamiętam kiedy tam byłem.
Zawsze mnie śmieszy ta ślepa ludzka wiara.
"potrzebne pieniądze na dach bo przecieka"
I cyk nowy SEAT Leon FR pod plebania a dach dalej #!$%@? xd <- taka sytuacja miała miejsce

Albo też że księża to wierzą.... W gówno wierzą, tutaj msza o 9
@Birbirgo13: Albo też że księża to wierzą.... W gówno wierzą, tutaj msza o 9 a później jedzie do domu do żony i dzieci i pije piwko w "cywilu" akurat tutaj się z tobą nie zgodzę bo jak to, że księża (ci młodzi of course) obmacują dziewczyny na festynach (po tym został zawieszony ale z tego co wiem już normalnie daje komunię) i jeżdżą sobie do głęboko wierzących kobiet (taka sytuacja miała
@xXmichauXx opisałem przypadek który ma miejsce w rzeczywistości, sam z tym księdzem piłem wódkę na weselu, przyszedł norlamnie ubrany. Jest proboszczem, powiedizal że dzieci zrobił przed przystąpieniem do bycia księdzem (nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie, bycia kapłanem?) i ludzie nie mają już żadnych problemów o to ))¯_(ツ)_/
@Birbirgo13: jeżeli strzelił dzieciaka przed ślubami to według kościoła wszystko jest okej (tak wiem #!$%@?), tak samo jakby strzelił dzieciaka po tym jak zerwał śluby i przestał być księdzem. Sam znałem księdza który zerwał śluby i teraz ma normalną rodzinę: żona, dzieci, żyje normalnie¯\_(ツ)_/¯
@cucaracha czy ja powiedziałem że mi ktoś #!$%@? kasę? Powiedziałem że to księża #!$%@? kasę Z PIENIĘDZY MINISTRANCKICH przeznaczonych na wycieczki albo inne wyjazdy, czytaj ze zrozumieniem, a to że ty #!$%@?łeś kasę bo własne sumienie ciebie nie ograniczało to gratuluję #!$%@?