Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@cheeseandonion: Nie pamiętam, ale już nawet Golden Loch dawał bardziej radę. W ogóle ciekawi mnie co pisze autor, że single malt za 400zł smakuje tak samo z colą jak tanie blendy... Dobry torfowy single malt z colą smakuje bardzo źle bo nie do tego służy.
  • Odpowiedz
  • 2
@windwalker03 noo nie do końca, bo stek podeszwa z keczupem będzie gorszy od dobrego steka z keczupem. Jak przyjeżdżał do nas reprezentant JW robić show marketingowy to tłumaczył że red label jest produkowana z myślą o piciu z kolą i właśnie dlatego ma tak wyraźny 'smak'. Ja tego osobiście nie trawię, a jak ktoś twierdzi że mu wszystko jedno to polecam spróbować ballentines'a z kolą, cena ta sama, doznania nieporównywalnie różne :-)
  • Odpowiedz
szkocka whisky to efekt nieudanego podrobienia koniaku, bez wiedzy, skladnikow i finezji potrzebnych by tego dokonac. Fermentowane piwo o smaku syropu na kaszel.
To juz lepiej delektowac sie chinskimi podrobkami ajfona albo adibasem z czterema paskami.
  • Odpowiedz
@Makoviec: koneserzy czy nie koneserzy, musze ich poprzec.
JAk juz mam sie z jakiejs okazji napic, to zwykle jest to whisky z colą (ot po prostu bo tak lubie i mam w powazaniu opinie ze to profanacja itp pierdy).
Tak czy owak juz mi lepiej smakuje queen margot z lidla czy golden loch z biedry nie mówiac juz o gleen charleys z dino/netto niz ten red label. Serio.
  • Odpowiedz
@nunu85: Ale tu nie chodzi czy maja racje XD tylko o to, ze każdy temat whisky w internecie kończy się tą samą tyradą ekspertów, tu był zwyczajnie śmieszny obrazek a nie pytanie o smak Janka Wędrowniczka
  • Odpowiedz