Wpis z mikrobloga

Właśnie wypełniłem #pit przez e-PIT, ale jak wyszedł mi zwrot to sobie przypomniałem, że nie aktualizowałem numeru konta bankowego. Niby w formularzu PIT jest miejsce, gdzie numer konta można wpisać, ale nie można go uzupełnić przez stronę e-PIT, jak mi się wydaję. Można przez stronę założyć sobie Konto Podatnika korzystając z EPUAP (logowanie przez stronę banku), ale aktualizacja numeru konta wymaga już Podpisu Kwalifikowanego, którego nie mam. To co najlepiej zrobić?
- podjechać we wtorek do US, złożyć aktualizację ZAP-3 i wysłać formularz przez e-PIT? Ale skąd wiadomo, czy szybciej zostanie przetworzone ZAP-3 czy PIT?
- złożyć formularz przez inną stronę, a wtedy już można będzie podać numer konta w formularzu? Czy również nie?
- złożyć formularz w formie papierowej (jak w średniowieczu) bo wtedy można podać numer konta?

#podatki #urzadskarbowy
  • 5
@pszebeton: @vrdst: dziwna sprawa... bo jak się ma nadpłatę to jednak można podać numer rachunku bankowego... ale jeśli ma się dopłatę ta informacja się nie wyświetla.

Jeśli ma się dopłatę (brak wyświetlenia informacji o podaniu rachunku bankowego) i zaktualizuje się ulgi by nieć nadpłatę to aktualizacja rachunku bankowego się NIE pojawi, jak mi się wydaje. Dopiero po przelogowaniu wyskoczyło mi stosowne pole...