Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja
Na co zmienić #mx5 który daje ultra fun w jeździe, ale jest już trochę przestarzały i męczący w codziennym użytkowaniu? Budżet bliżej nieokreślony w zakresie gdzieś 50-80k. Warunek, że auto ma być fun i wyróżniać się na drodze. Nie musi mieć miliarda koni bo prawko łatwo stracić. Nad czym się zastanawiałem to (niektóre ponad budżet, ale jak pisałem jest elastyczny i jak trafi się coś godnego uwagi to poodkładam dłużej): e92 335i, 428i, mustang 2.3/ 3.7l, sl r230, genesis coupe, is350, jaguar xF. Samochód jeżdżony daily na krótkich odcinkach, jedynie co jakiś czas dłuższa przejażdżka, czyli diesel odpada. Co wybrać żeby nie stał ciagle w serwisie i nie zabił nudą po mazdzie. Fajnie jakby miał te 4 miejsca, ale wygląd np SL > praktyczność także ten ( ͡° ͜ʖ ͡°) podpowiedzcie coś pls
  • 20
@vuxiu: 370z. Manual czy automat- co wolisz, oba fajne. Manual ma już system dostosowujący obroty przy zmianie biegów, czyli robi przegazówki itp. Automat nawet spoko chodzi i ma łopatki.
428i to nie ten budżet i żaden fun. 335i to jak szukasz dobrego auta to pozdro w szukaniu. Na rynku same ulepy, niezależnie od ceny.
@vuxiu: imho najlepszy. Spokojnie kupisz krajowe bądź EU, zajebiste ma hamulce, wyróżnia się w opór. I ten model nadal jest w produkcji, więc po detailingu auto będzie wyglądać jak nowe.
Jeszcze było takie coś jak g37, takie gran turismo na bazie 370z. Silnik ten sam, ale jest trochę dłuższe i 4. miejscowe. Tylko ja szukałbym wersji EU i koniecznie z dopiskiem "S"- ma lepsze hamulce, te same co w 370z i
  • 1
@Przedmidorrr: moja jest z 2001r i różne rzeczy zaczynaja wkurzać. Np zaciski dachu robią się luźne i trzeszczą, czujesz każdy wybój, wsiadanie/wysiadanie tak nisko jest trudne, szczególnie jak masz przewieźć gdzieś babcie. Po 6 latach użytkowania nadal kocham ten samochód, no ale czas na coś wygodniejszego
@vuxiu: toż Ci mówiłem o g37, będziesz mieć taką 370z z wygodniejszą budą.
BRZ i GT86 odpuść, osiągi słabe i tylne miejsca dla ludzi bez nóg. Do tego boxer jest dosyć upierdliwy w serwisie.

to nie lepiej przejechac sie najnowsza mazda mx5?


@lubie-solnik: nawet nie wiesz jakie to małe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niezawodny: Mi trzecia generacja IS nie pasuje wyglądem ani wewnątrz ani na zewnątrz. Mam nadzieję że uda mi się w przyszłym roku znaleźć ciekawego ISF w USA :) Co do MX-5 to chyba tylne nadkola najwięcej płaczu powodują co?

Jaki masz tam silnik?
LSD jest?