Wpis z mikrobloga

  • 210
@423frewq4f23: Większość społeczeństwa nawet 5k nie ogląda. Czym się przejmujesz? W internecie jest nadreprezentacja normików z sukcesami zawodowymi. Oni mają czas, siłę by po pracy trwającej sześć godzin, nie fizycznej tyrki. Obok nich tylko NEET ma więcej czasu dla siebie, bo to 24H.
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: Osoby, które mu pisały, że 5 tysięcy, to mało i mógłby się na poważnie wziąć za robotę, to #!$%@? idioci, którzy siedzą na garnuszku rodziców i myślą, że jak pójdą sami do roboty, to od razu będą zarabiali miliony (°°
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: pamiętaj, na Wykopie wszyscy są bogatymi ludźmi sukcesu. Ale jak ktoś robi rozdajo 4-letniego ajfona za najśmieszniejszy komentarz, to się ci ludzie sukcesu chcą #!$%@?ć w bitwie na plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@423frewq4f23 @MxS89 @hacerking
Miałem tak samo jak 12 lat temu byłem w liceum i myślałem że 5k netto to normalny poziom zarobków. Potem na studiach myślałem, że zarobek 3k netto gdzie min była 1700 netto to coś normalnego i nieudacznicy zarabiają mniej.
Po studiach się okazało że tak kolorowo świat nie wygląda i moi znajomi co zarabiają spoko kasę to walą nadgodziny plus weekendowo pracują zdalnie byle by cele pospinać.
Jak dobrze
  • Odpowiedz
@hacerking znałem typa co w 2017 mówił że ma 12 k netto jako informatyk. Obecnie 2024 nie ma nawet 10 k netto ale musiał sobie ego polechtac xd. Najgorsze jest to że wiele osób uwierzyło w ten jego mit zarabiania i myśleli że każdy tak ma
  • Odpowiedz
Większość społeczeństwa nawet 5k nie ogląda.

@In-Cel: O ile z bajek o tym, że każdy ma 15k nic dobrego nie płynie to z zakłamywania rzeczywistości jakoby większość zarabiała poniżej 5k też nic dobrego nie ma. Jak się nie mylę to pierwotny post był o zarobkach brutto. Większość ludzi zarabia ponad 5k brutto. Nawet gdyby był o netto to nadal większość ludzi zarabia więcej niż 5k netto. Bazuje tutaj na medianie za
  • Odpowiedz
  • 16
@423frewq4f23 5 tysięcy do ręki wystarcza mi na wszystko na co mam ochotę. Na kino teatr gierki pitcuszki kebaby wyjazdy na wakacje na narty.

Co zmieni w moim życiu kupienie szortów TH za 4 stówy względem takich z sinsaya za 89 zł? Nic. Absolutnie #!$%@? nic. Ludzie są ofiarami kapitalizmu i konsumpcji, biadolą potem że 10k to mało choć kurna nic nie robią
  • Odpowiedz
@423frewq4f23 z czego się orientuje, a nie orientuje się za dobrze to więcej niż 5k to nie jest jakiś standard w Polsce. Cisnij do przodu miras i nie ograniczają się do kolhozu. Może jakaś emigracja żeby nabrać wiatrów w żagle? Ja po covidzie musiałem się przebranżowić bo moja firma padła i teraz robię rzeczy o których nie marzyłem robić. Inwestycja w siebie przynosi zaskakująco szybko profity.
  • Odpowiedz
@Zolty-snieg: ja mam na reke 4k euro i jak wchodze na instagrama to tez mi sie wydaje, ze jestem biedakiem. Ciagle powtarzalam, ze zeby zyc tak jak oni musialabym sie co miesiac wyzerowac, bo tu jakies Malediwy, tutaj M5 w leasingu, co miesiac tysiak u fryzjera, 5k na ubrania. I dopiero rozmawiajac z roznymi osobami doszlo do mnie ze ci ludzie tak wlasnie zyja, co miesiac do zera i krecha na
  • Odpowiedz
  • 0
Może jakaś emigracja żeby nabrać wiatrów w żagle? Ja po covidzie musiałem się przebranżowić bo moja firma padła i teraz robię rzeczy o których nie marzyłem robić. Inwestycja w siebie przynosi zaskakująco szybko profity.


@ROCKNROLLLA: robię studia zaocznie chociaż czuję się trochę stary na nie. I uczę się języków. A myślę też o wyjeżdzie za granicę na parę miesięcy w czasie wakacji.
  • Odpowiedz