Wpis z mikrobloga

@Antorus: a wystarczy Ci na założenie rodziny, oszczędzenie na wkład własny, założenie aparatu na zęby sobie i kiedyś dziecku, badania ciążowe żony, auto jakiś nie gruz, jakiś sensowny wózek dla dziecka, no nie, bo to po prostu gówno, a nie zarobki.
Żeby kupić głupiego psa musiałbyś 2-3 miesiące oszczędzać, a jak doliczysz weterynarza, karmę itd itd tu już miesięczny bilans będzie wychodzić jeszcze gorzej.

To są ok pieniądze jak jesteś sam
@paluszki_rybne: Sam pracuje na kolei za 4800zł na rekę i to jest dramat #!$%@?. 30+ na karku a tu jak odłożyc na dom ? jak jechać dalej gdzieś na wakacje? samochód ? max 20 letni szrot ? Jak w tym kraju żyć ? Jak mam się rozmnożyć jak na swoje potrzeby nie mam.

A są ludzie co zarabiają jeszcze mniej, #!$%@? jak ?
Jak ten kraj ma iśc do przodu jak
@423frewq4f23
Nic się nie przejmuj. Niedługo napisze jak wyglądają moje zarobki po podwyżce po ocenie śródokresowej na doktoracie. W PAN.

Dziś wgl mam urodziny więc nawet wiek wyjdzie wyższy dla tego osiągnięcia.
@423frewq4f23: 5k brutto jest bliżej minimalnej niż mediany, więc tak, to marna kasa za pracę i nie ma tu co się oszukiwać, że jest inaczej.
Taka pensja pokazuje totalny brak ambicji i pracę u Janusza. To nie rok 2015 aby takie pieniądze pozwoliły na godne życie typu low-mid class.
Taka pensja pokazuje totalny brak ambicji i pracę u Janusza


@m0rgi: no szkoda że jak wejdzie się na ogłoszenia o pracę w powiatowym 50k mieszkańców to są tylko takie stawki albo wymagania jak do nasa i po znajomości.
@niebadzogrem na dom to musicie we dwójkę z różową oszczędzać po 1,5k na miesiąc czyli na dwóch 3k. 10 lat tak wytrzymacie to napewno jakiś domek z tego będzie na kredyt oczywiście. My tak oszczędzamy i jeszcze 7 lat nam brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja na minimalnej czytający jak w gorących typkowi zarabiającemu 5k piszą aby się ogarnął i zaczął zarabiać więcej:


@423frewq4f23: typ na głównej zarabia 5k brutto gdzie minimalna to 4240 brutto.

Większość społeczeństwa nawet 5k nie ogląda.


@In-Cel:
@niebadzogrem no to jest giga #!$%@?. Jednakże to już nie jest problem tylko w Polsce, tylko globalny.

Obecnie mamy samych znawców managerów (oczywiście dzbanów, którzy dostali się przez rodzinę albo po prostu są w korpo ekskluzywni tj. LBTRGB+ albo ciemniejszy kolor skóry) a zwykli pracownicy dostaną albo minimalną albo będę robić wszystko żeby automatyzacja za darmo za nich robiła.

A ceo kupi sobie 10 jacht, powie nam żebyśmy jedli robaki i jeździli
Najlepsze jest to, że ludzie piszą o zarobkach, a nie piszą, gdzie mieszkają. 5k netto na zadupiu to dobre pieniądze, w centrum Warszawy ponad połowa z kolei pójdzie na mieszkanie. Więc te wszystkie porównania są z dupy bo nie uwzględniają skali wydatków na podstawowe potrzeby.