Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny
Mireczki,
Wyjaśni mi ktoś jak działa system 10/90 przy zakupie mieszkania?
Powiedzmy, że developer zbuduje mieszkanie za rok. Wpłacam mu to 10% teraz i jak to wygląda od strony banku?
Mogę sobie wziąć wtedy kredyt hipoteczny na przykład w przyszłym roku? Czy będzie wtedy wymagany dodatkowo wkład własny? Czy można zamrozić uruchomienie kredytu? Jakie bank ma zabezpieczenie, że nie zmieni się moja sytuacja?
  • 5
  • Odpowiedz
możesz starać się już teraz,kredyt z reguły musisz uruchomić 3 miesiące od podpisania,ale możęsz uruchomić niewiele np 1000 PLN,jest to otyle istotne ,że od uruchomionej transzy płacisz odsetki.Można brać w przyszłym roku ,ale wątpię ,żeby były taki rozkład transz-najczęsciej jest proporcjonalnie do postępu prac.Branie za rok kredytu byłoby w tym sensie ryzykiem ,że już musiałbyś wpłacić swoje środki.Jak chcesz po pytaj na priv
  • Odpowiedz
@barcek ja jestem w takiej sytuacji. 10% po podpisaniu umowy deweloperskiej a 90 przy odbiorze kluczy. Doradca nim mówił że ok 3 miesiące przed planowanym przekazaniem mieszkania zaczniemy procedurę uzyskania kredytu. My chcieliśmy kredyt jak najszybciej to dodaliśmy zapis w umowie o dodatkowej wpłacie 15% po 60 dniach po podpisaniu umowy deweloperskiej żeby wcześniej uruchomić kredyt. 75% bank wypłaci przed odbiorem mieszkania. @DodatnieUjemny
  • Odpowiedz