Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Co sądzicie o aktualnym boomie na web dev? Siedzę we front-endzie od ~2 lat i myślę o wkroczeniu w back-end, ale zaczynam się zastanawiać czy to w końcu nie przeminie. Z drugiej strony taki JS aktualnie może służyć do wszystkiego, włączywszy programy desktopowe. Ponadto każdy biznes potrzebuje stron, a do robienia stron potrzeba wykwalifikowanych ludzi.
Jakie są wasze przemyślenia?

#programowanie #programista15k
  • 8
włączywszy programy desktopowe

@andrzej_kowal niestety. Electron to rak. I o ile jeszcze rozumiem tworzenie w nim narzędzi dla developerów, etc. ale to co się dzieje to jest dramat. Mam cały czas uruchomione Slack + Discord + Spotify (tak, wiem że to nie jest normalny electron, tylko chrome embedded framework bodajże) i muszę powiedzieć, że okropnie marnują zasoby, bo każda aplikacja musi mieć praktycznie uruchomioną swoją instancję chroma
@andrzej_kowal: web assembly to inny język, który ma ograniczoną ilość magii i składa się z bardzo prostych instrukcji, które mogą być wykonywane bardzo wydajnie :) i można inne języki (np Rust) transkodować na wasm zachowując wydajność (nie w pełni, ale bez porównania z transkodowaniem na js)
@andrzej_kowal: wszystko kiedys przeminie. Skoro masz 2 lata expa to powinieneś rzygać od nadmiaru ofert na Linkedinie od sexi rekruterek ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak cos innego kiedyś będzie trendy to sie po prostu bedzie trzeba tego nauczyc ¯\_(ツ)_/¯