Wpis z mikrobloga

Witam cieplutko,

Jako, że wyleczyłem się z wirusów postanowiłem poprawcować trochę nad Wykopem Mobilnym - który jest świetną aplikacją, ale warto dodać do niej pewne nowe funkcjonalności.

Stwierdziłem, że warto zaimplementować nowy sposób nawigacji po głównej - zamiast operować w formie - lista znalezisk - detale znaleziska - lista znalezisk - zmieniłem możliwośc nawigowania do nastepnego znaleziska z poziomu detalu znaleziska poprzez gest swipe'u. Także przeglądanie głównej będzie o wiele szybsze. Aktualnie pracuje nad wersją alpha tej funkcjonalności - mam gotowy widok.

Jak to działa - możecie zobaczyć sobie na tym gifie - https://gfycat.com/livelyappropriatehackee

#otwartywykopmobilny #wykopmobilny #android #androiddev #chwalesie
Bratkello - Witam cieplutko,

Jako, że wyleczyłem się z wirusów postanowiłem popraw...

źródło: comment_wJ535awjrBwKJ2NpnYGxAWNPOS8ZaSY1.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kroguc: @Bratkello: gesty będą mocno kolidować z różnymi telefonami z Androidem. Część z nich rezygnuje ze standardowych przycisków Androidowych na rzecz gestów - np u mnie w siałomi mi 8 tak jest, już w tym momencie jest jeden wkurzający bug z OWM związany właśnie z tym, który opisałem tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/39609701
@Kroguc: Używam Motorli oraz Pixeli na codzień - mam rozumieć, że implemetancja ViewPagera koliduje z nakładkami systemowymi? Przygotuje bardziej rozbudowane demko, może podrzucę @Reepo do weryfikacji. Niestety, ja nigdy nie miałem takich problemów
@Bratkello: Hej, możliwe że ta funkcja będzie lekko kolidować z wyłączaniem ekranu gestem w prawo - ale jeżeli jesteś chętny to możesz przygotować jakiejś demo, zobaczymy jak się to sprawdzi. Najwyżej jako dodatkowa opcja w ustawieniach :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bratkello: Hej, możliwe że ta funkcja będzie lekko kolidować z wyłączaniem ekranu gestem w prawo - ale jeżeli jesteś chętny to możesz przygotować jakiejś demo, zobaczymy jak się to sprawdzi. Najwyżej jako dodatkowa opcja w ustawieniach :)

@feelfree: ale op ma rację. Przecież to jest poroniony pomysł, że wszystkie aplikacje z ViewPagerem (a jest ich miliony) miałyby przestać działać tylko dlatego, że ktoś ma jakiś customowy gest wyłączania ekranu.
Jak