Wpis z mikrobloga

do jakich korpo uderzac po liceum w krakowie? czy ktos pracowal moze w #aon w #krakow i moglby dac kilka tipow co zrobic zeby na pewno sie dostac? jak wyglada konkretnie praca na np health and benefits administrator albo intership in pensions? absolwent liceum here z angielskim na b2 i ogolnym ogarnieciem here. moze #capgemini? albo jakies inne #korpo #korposwiat #krakow jestem w stanie sb zrobic gap year, jesli praca bedzie wymagala przynajmniej pol roku xd (np aon slyszalem ze tak robi)
  • 43
@sillygiraffe: na tyle, na ile ja się zorientowałem, to własnie na staze ciezko, ale brakuje osob chetnych na pelen etat, ktore beda odpieprzac czarna robote typu sprawdzanie czy wszystko dobrze sie wpisalo w excela xd
@bartez_94: no niezbyt brzmisz wiarygodnie, bo pani z capgemini np powiedziala mi od razu, ze nie mam czego szukac i w sumie to byly tylko dwa stoiska, ktore odpowiedzialy pozytywnie na moja prosbe i byl to AON oraz UBS
@bartez_94: (1) pytam do jakich jeszcze, (2) pytam czy ktos przeszedl proces rekrutacji do aon i co zrobic, zeby zwiekszyc prawdopodobienstwa przyjecia (3) pytalem czy jest tu ktos kto konkretnie pracowal na wymienionych stanowiskach (4) pytalem jak wyglada praca w capgemini i, uwaga, (5) nie pytalem czy w ogole jest sens podbijac
@ehhhh: co mozna wiecej poradzic, zalezy co powybierasz, glownie w korpo zalezy im na znajomosci jezykow, ang to podstawa (chociaz nie zawsze nawet pytaja), dodatkowy jako atut i juz wbijasz bez doswiadczenia, oprocz tego excel..., ogolnie w zaleznosci od stanowiska pytaja to co z reguly jest na studiach
Problemem bedzie dostac sie na rozmowe bo czesto hry bez wyzszego odrzucaja bez patrzenia
@bartez_94: tak, angielski u mnie to mocne B2, no problem z angielskim rozszerzonym na maturce (na luzie mam ponad 80%). Chcialbym znalezc firme, ktora tak jak AON, szuka osob z angielskim na B2+ oraz z analitycznym mysleniem, bo to o sobie moge powiedziec, albo z jakimis innymi miekkimi umiejetnosciami. Tylko chodzi mi o jakies konkretny firmy, z nazwy wymienione. Na tyle, na ile potrafie robie sam research i cos tam znalazlem,
@ehhhh: ja poszedlem do capgemini bez zadnych studiow. Rozmowa byla smiesznie prosta (o ile umiesz naprawic internet w kompie i nie mowisz jak 6-letnie dziecko po angielsku). Potem tylko awansowac dwa razy i uciekac jak najszybciej. Dopiero pozniej poszedlem sobie na informatyke, ale hobbystycznie, moglbym do konca kariery siedziec ze srednim wyksztalceniem. Nie sluchaj tych dzbanow, cisnij do korpo, zadnych studiow nie trzeba xD
@implicenty: o, o taki komentarz mi chodzilo. i jedno mnie szczeoglnie interesuje: na jakim stanowisku konkretnie byles i na jakie stanowiska oplaca mi sie w ogole startowac?