Wpis z mikrobloga

Pytanie do #watchboners co sadzicie o kwarcowej omedze seamaster prof 300m. Nie chce automatu bo mam aktualnie ny0040 citizena (wiem nie ta polka) i #!$%@? mnie to ze jak go dluzej nie ponosze to musze go na nowo ustawiac itp.

A taki seamaster mazy mi sie od 15 lat - mam teraz mozliwosc spelnic te marzenie za jakies 7000zl.

Wiem ze pewnie niektorzy tutaj mnie zmieszaja z gownem "blablabla kwarcowy za tyle kasy" ja bardziej chcialbym sie dowiedziec czy sa jakies roznice wzgledem jakosci wykonania modelu quartz do modelu z automatycznym mechanizmem?

#zegarki #seamaster
  • 12
@S007: co prawda jestem purystą zegarkowym, ale skoro wiesz czym jest automat a czym kwarc i sam tego chcesz, to jak najbardziej warto. Omega to klasa.

Ma bolączki takie że trzeba baterię wymieniać. I nie wiem jak działa wskazówka sekundowa, czy płynie?
@S007: jasne, że będzie dobry. W tej klasie firmy jakość będzie tak samo wysoka jak w wersji automat. Dodatkowym plusem jest to że nie będziesz się martwił serwisem, który może nie jest jakoś okropnie drogi ale czas oczekiwania jest dość długi (może nie wszędzie). Podoba Ci się to bierz. Daj fotkę jak już nabędziesz. @diogene: wskazówka sekundowa "skacze" jak to w kwarcowym
@S007: Kwarcowe mechanizmy też mogą być z zupełnie innych półek i nie inaczej jest z kwarcowymi Omegami. Tak jak mirki pisali wyżej, na pewno masz większą precyzję, mniejszy koszt serwisu, mniejszy problem z obsługą, a wciąż zachowujesz prestiż. Ja bym brał i się nie przejmował.
Nieraz rezygnowałem z automatów na rzecz kwarca, właśnie ze względu na obsługę, niczego nie żałuję.
@S007: Ważne co Ci odpowiada. Osobiście jestem w trakcie zakupów i czekam co będzie dalej bo na moim celowniku Omega Seamaster Aquaterra tyle że w Coaxial. Jak to mówią niech się nosi i koniecznie wrzuć fotki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@S007: Najlepiej poszukaj po referencjach na anglojęzycznych forach, może znajdziesz jakieś recenzje, na co ludzie zwracają uwagę, to na pewno pomoże Ci w wyborze. Natomiast jeżeli to trwa już od piętnastu lat to nie ma się tutaj co zastanawiać, tutaj trzeba kupować. A że siedem tysięcy za kwarca? To nie gra tak naprawdę roli, jeżeli to Twój zegarek marzeń.