Wpis z mikrobloga

Ogrodnicy - chwasty mnie dobijają. Ich ilość, bezczelność, czy wręcz chamstwo doprowadziły do tego, że zacząłem się rozglądać za środkami do walki z nimi. Oczywiście nie chcę walić roundapu w okolicach warzyw, które później będę jadł. Dlatego rozglądam się za czymś mniej inwazyjnym. Znalazłem coś, ale nie wiem co to warte. Czy ktoś z was stosował produkt o nazwie Beloukha 680EC, obecnie sprzedawany jako Effect 24h (ktoś kogoś wykupił, albo tylko zmienili nazwę, albo... nie wiem co). W opisie jest informacja: "Preparat po wykonanym zabiegu ulega w glebie szybkiej biodegradacji, dzięki czemu już po kilku dniach od oprysku można w ogródku posiać trawę czy założyć warzywną grządkę." Biodegradacja brzmi dobrze, ale... czy to na pewno jest to, za co ma być postrzegane? Czy jednak jest to jakiś syf, tylko pod inną nazwą? Zna się ktoś na tym i może coś powiedzieć?

Cały opis: https://www.target.com.pl/produkty/effect-24-h-beloukha-680-ec

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #pomidory #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem dorzucę jeszcze: #chilizgobim #wiejskiezycie
  • 4
@PawelW124: usuwanie mechanicznie, ale mam za mało rąk i za dużo placu, żeby to ogarnąć (nie licząc innych prac, które muszę zrobić - wiadomo, teraz najgorszy okres bo najwięcej roboty).
@chuckd: Najlepiej dziabać raz na 1-2 tygodnie zanim w ogóle zdąży zarosnąć,u mnie wystarczy kilkanaście minut dziabania jak nie trzeba niczego wyrywać.Zawsze możesz poukładać między warzywami kartony które zaduszą chwasty.