Wpis z mikrobloga

-------------------------------------------------- #stheira --------------------------------------------------

Dzisiaj podrzucę króciutką ściankę, która jest o tyle ważna, że posłuży mi w przyszłości jako klucz – będę się do niej w przyszłości wielokrotnie odwoływał.

------------------------------------------------ Wołam -----------------------------------------------------

Osoby plusujące ostatni wpis: @orfan, @yeron, @Lisaros, @SpaceMonkey, @x.........K, @JohnMarkII, @qnebra, @pocotosienoginoco

-------------------------------------------- Poprzednie posty -------------------------------------------

Temat nie wymaga znajomości poprzednich postów. Jeżeli zaciekawiłem to zapraszam na wikię

Inne posty z tego uniwersum na Wykopie: klik

----------------------------------------- Istoty Duchowe -----------------------------------------

Mniejsze dusze nazywane w niektórych regionach świetlikami, duszkami lub duchami są transcendencyjnymi istotami, które w gruncie rzeczy „rodzą się” w momencie śmierci wyjątkowych jednostek. Mogą one propagować się poprzez wpływanie na rzeczywistości lub poprzez słabą emitację fal elektromagnetycznych (w zakresie zmiennym). Właściwości tych istot zależą od wielu czynników, które swoje źródło mogą mieć przed śmiercią lub w aktualnych warunkach. Na podstawie obserwacji można zaobserwować kilka rodzajów duszków:

1) Świetliki właściwe – najsłabsze i najbardziej powszechne wśród mniejszych duszy. Błądzą one po świecie i nie mają zbyt wyrazistych właściwości. Co dla nich charakterystyczne występują one w dużych ilościach wśród dużych skupisk Aury tak jakby były przez nie zasysane.
2) Dusze domowe – żyją one w domostwach ludzi, najczęściej w ich przedśmiertnych rodzinach. Pomagają one domownikom, przynoszą szczęście i powodzenie. Poprawiają płodność (nie pytajcie w jaki sposób :v) i strzegą rodzinę przed nieszczęśliwymi wypadkami.
3) Patroni – w historii pojawią się zaledwie kilka razy. Potężne istoty, które nawet po śmierci zachowują pełnię świadomości. Po wieloletnich interwałach w stanie są objawić się śmiertelnikom i realnie wpłynąć na losy świata dzięki swojej wielowiekowej wiedzy lub potędze nagromadzonej Magii.

Aby doszło do transformacji stworzenia w mniejszą duszę konieczne jest zrealizowanie dwóch podstawowych warunków. Przede wszystkim stworzenie musi być Świadome i mowa jest tutaj o poziomie znacznie wyższym niż Świadomość zwykłego zjadacza chleba. Jest to konieczne do ustabilizowania wyrwy w strukturze przestrzennej w stopniu na tyle dużym, aby ten nie zapadł się jeszcze przez jakiś czas po śmierci ciała. Drugim warunkiem jest czynienie dobra za życia jakkolwiek typowo by to nie brzmiało.
Poprzez „czynienie dobra” mam na myśli raczej pozytywną opinie innych świadomych istot nt kandydata. Wszystko za sprawą siły ich Świadomości, która wpływając na rzeczywistość pomaga ustabilizować strukturę przestrzenną, aby nowopowstała duszyczka mogła pobrać wystarczającą ilość energii, aby pozostać w świecie realnym (śmierć jest zazwyczaj jednoznaczna z wessaniem świadomości do struktury magicznej Sihr).

-------------------------------------------- Dodatkowe tagi ---------------------------------------------

#conworld #conworlding #worldbuilding #fantasy #magia #duchy #paranormalne #demony
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@orfan: to się spiesz, bo mam w planach zrobić serię postów tematycznych wydawanych co tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tym celu już piszę na zapas
(ten post odkopałem przypadkowo w plikach, bo wcześniej zapomniałem wrzucić xD)