Wpis z mikrobloga

@mroz3: Jest problem z tym profilem we Wrocku. Wystarczy, że poleci jakiś lokal i już szarańcza z całego miasta nadlatuje. Już nie dostaniesz pizzy/spaghetti w 20 minut, a w półtora godziny. Już nie wejdziesz z buta, a będziesz stać w kolejce. Natomiast pozostałe lokale, które mogą nie odbiegać jakością i smakiem od lokali przez niego zachwalanych, ale nie zostały opisana na hehe blogasku, plajtują.
  • Odpowiedz
  • 3
@mroz3 Ze dwa lata temu mnie przypiliło w jednej wichurze i uparłem się na pizzę. Pojechałem kilkanaście kilometrów i dostałem absolutnie najgorszą "pizzę" swojego życia. A jestem przekonany że w innych miejscach jest podobnie. Obrzydliwe drożdżowe ciasto, koncentrat pomidorowy i wyrób seropodobny. To jest naprawdę parszywe żarcie.
  • Odpowiedz
@Gilbert_Prukwa: Że w którym miejscu? Gdynianka?

@mroz3: Tzn. Zdanie mam mieszane.

Z taką "prawdziwą" pizzą czyli w stylu Neapolitańskim - pizza z obrazka ma niewiele wspólnego, tutaj taka bardziej zapiekanka niż pizza.

Ale ma ona swoich zwolenników, znam ludzi, którym nie podchodzi pizza na cieniutkim jak papier ciasto, z paroma składnikami i oliwą a wolą "na grubym" z czostkowym.
  • Odpowiedz
  • 3
@mroz3 ten gość ostatnio ma tak wybujałe ego, że słów brakuje. Wystarczy popatrzeć, jak traktuje swoich "fanów". Chamskie odpowiedzi czy wywyższanie się to codzienność na tym jego fejsie
  • Odpowiedz