Wpis z mikrobloga

@swietlowka: 7 miejsce na liście, więc musieli dac tam kogoś by zapełnić lukę. Konfa ma w swoich szeregach "egzotyczne" jednostki, ale jest to jedyna opcja dla konserwatystów, którzy nie chcą klękać panami z Tel-Awiwu , jak to robi obecnie rzadząca "prawica".
@ArpeggiaVibration: Jak najbardziej jestem, bo mówienie o szczepionkach produkowanych z ludzkich płodów to nie tylko głupota ale i pokaz niesamowitej ignorancji i niewiedzy. Owszem, wykorzystuje się do produkcji komórki pochodzące z płodu. Jednego. Na całą linię komórkową. Na przykład od lat 60 wciąż duplikuje się komórki pozyskane z jednej aborcji, w dodatku w pełni uzasadnionej medycznie. Po prostu komórki płodu mają tę niesamowitą właściwość, że można je namnażać praktycznie w nieskończoność
@ArpeggiaVibration: To, że aborcja była legalna nie oznacza, że akurat te komórki nie pochodzą z takiej uzasadnionej medycznie. Aborcja jest czasami konieczna i tak jak w przypadku śmierci można oddać organy na przeszczep tak samo matka może poświęcić kilka komórek swojego niedoszłego dziecka by uratować miliony innych istnień przed chorobami, bo jak już mówiłem te komórki pochodzą z tylko jednego płodu. Nie uważam tego w żadnym stopniu za niemoralne, nawet patrząc
@restecp: Ok

Tu masz nową linię powstałą z 3 miesięcznej dziewczynki wybranej z 9-ciu abortowanych dzieci:
https://www.tandfonline.com/doi/pdf/10.1080/21645515.2015.1009811

Wzorowali się właśnei na 3 miesięcznym płodzie wykorzystanym do WI-38 o jest tzw linia VALVAX-2

Dodatkowo z tego co wiem jest też linia MRC-5 która jest z innego płodu niż WI-38 (w pierwszym przypadku chłopak a w drugim dziewczynka)
Dodatkowo są linie PER C6 oraz HEK-293 również z aborcji innych dzieci ale nie jestem
@ArpeggiaVibration: No dlatego mówię, że o to właśnie mi chodziło. Jeden płód na jedną linię komórkową. Poza tym te płody i tak by musiały zostać zutylizowane, więc co za różnica czy pobierzesz te komórki do dalszej replikacji czy tego nie zrobisz? Narracja antyszczepionkowców specjalnie jest taka żeby wyglądało to tak jakby wciąż przetwarzało się w jakis sposób różne płody, co jest oczywistą bzdurą