Wpis z mikrobloga

Marsz Równości w Gdańsku zadedykowany Pawłowi Adamowiczowi. Na czele prezydentka miasta.


KTO?

Jezu dlaczego media stosują ten durny feministyczny język, który robi #!$%@?ę z naszego języka. Dla mnie zawsze takie słowa jak prezydentka, premierka, ministra i tak dalej będą oznaczać kogoś mniej kompetentnego czy upośledzonego w stosunku do prezydenta, premiera czy ministra.

#gdansk ##!$%@? #jezykfeministyczny #jezykpolski
  • 31
@kwmaster: ej zoba pani prezydent, pani premier, pani doktor ale już sprzątaczka, kucharka, fryzjerka - dziwne co

też uważam że robienie rabanu o błahostki ale nie da się zaprzeczyć że język kształtuje obraz świata

Dla mnie zawsze takie słowa jak prezydentka, premierka, ministra i tak dalej będą oznaczać kogoś mniej kompetentnego czy upośledzonego


no i przecież właśnie o to chodzi w całej awanturze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwmaster: nie wiem czy robi #!$%@?ę, ale generalnie dąży się do tego, żeby zniwelować fakt, że zawody szanowane i budzące respekt były tylko w męskiej formie. A z drugiej strony, dość łatwo się przyzwyczajamy do tego, że w zawodach stricte kobiecych kiedyś, teraz powstają męskie odpowiednik np. pielęgniarz, chociaż jakoś do teraz nie mogę wymyślić męskiego odpowiednika dla przedszkolanki.