Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie. #przegryw #depresja
  • 83
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.


@szakal555: bo jeszcze są na utrzymaniu rodziców?
@szakal555: ja zawsze mam wrażenie że wychowałem się sam na filmach, serialach i ogólnie telewizji, duże znaczenie miało towarzystwo w jakim się obracałem za gówniaka, bo mam sporo inne podejście do życia, w wielu kwestiach i poglądach nie zgadzam się z rodzicami. Rodzice nigdy jakoś mnie nie uczyli żeby być takim a nie innym w stosunku do innych ludzi itd, ale uważam że wyrosłem na dobrego człowieku, w życiu nikomu krzywdy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@delKrul: ja mam 36 lat i widzę jak ten świat wygląda i jak miał wyglądać wg moich rodziców skrzywdził mnie choć nieświadomie. W dorosłym życiu bardziej niż asertywności nauczyłem się obojętności a to nie jest do końca dobre.
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim


@szakal555: "możesz się uczyć dobrze lub źle, ale uczenie się źle kaskadowo zamknie ci część dróg kariery -> gorsze liceum -> część studiów niedostępna -> część karier niedostępna". I wpajam to moim konsekwentnie. Oraz to, że dobra nauka jest podstawowym obowiązkiem w domu a jeśli nie zamierza spędzać czasu się ucząc, to dodatkowe obowiązki w domu zawsze się znajdą.

Przekaz niby ten co
Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.


@szakal555: Bo są pewniejsi siebie, niestety na wykop peel to nadal PATOLOGIA, FUUUJ, JAK TAK MOZESZ. Poza tym można się wydziabać fajnie a może i zostać patusem oraz zachowywać się jak patus. Choć tacy ludzie nadal mają #!$%@? i robią to co im się podoba. Fajnym do tego bodźcem jest zmiana miejsca