Wpis z mikrobloga

@fenis: Używam od 2 warek. Ogólnie spoko sprawa. Chłodzi szybko, jest dużo wygodniejsze. Tylko czyszczenie jest problematyczne. No i sama instalacja wymiennika jest droższa bo lepsze węże potrzebne (przynajmniej od strony gorącej brzeczki) i szybkozłączki.
Druga sprawa chcę przy kolejnej warce podłączyć pompę żeby mi wszystko wyssało z gara. Grawitacyjnie zostawało mi trochę w garnku w porównaniu do chłodnicy.
  • Odpowiedz
@fenis: Zwykłych silikonowych podłączonych pod końcówkę węża. Do zimnej wody i schłodzonej brzeczki silikonowe czy igelitowe mogą być. Do gorącej muszę coś lepszego kupić bo silikonowy robi się miękki. Mam wymiennik chyba 30 płyt.
  • Odpowiedz
@fenis: Kupiłem na piwoorgu używany cały zestaw - keg, pompe, wymiennik, hopstoper i kilka innych pierdół. Ale zobacz na allegro promag bo oni chyba najtaniej mają. Pomyśl od razu o 24 płytowym bo cena nie jest dużo większa.
Zawołam jeszcze kolegę @piwowarz_pl i @lukaschels bo oni tez używają.
  • Odpowiedz
@fenis: ja mam wymiennik od @piwowarz_pl
https://piwowarz.pl/pl/p/Plytowy-wymiennik-ciepla-20-plytowy-Ba-23-20/348

Mam na sprzedanie szybkozłaczki festo jak na zdjęciu
https://media.rs-online.com/t_large/F1215607-01.jpg

mi nie sprawdziły bo kupiłem inne węże i nie pasowały a co miałem były za cienkie. Ale raz uzyłem i uważam że są wygodne jak masz wszystko dopasowane

Obecnie używam szybko złączek ogrodowych i wezyka silikonowego 25 mm z grubymi ściankami.

Wymiennik u mnie działa grawitacyjnie i w sumie zaciąga wszystko z gara przez kran.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fenis: zależy jak kupisz za cienkie to nie i się załamują.
Ja kupiłem wąż z dużym przekrojem i gruba ścianką do tego złaczka ogrodowa usztywnia. i jest dobrze.
Możliwe że @piwowarz_pl ma lepsze niż te które ja kupowałem w jakimś zwykłym sklepie.

@jmyung: takie złączki jak u @piwowarz_pl w sklepie? czy moje czy ogrodowe?
  • Odpowiedz
@pisaszbespiura pewnie że tak, te sprzęty są wykorzystywane w instalacji grzewczej więc bez obaw, są bardzo efektywne ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co więcej można zawsze fajnie dostosować się do panujących warunków - jeśli w okresie letnim mamy cieplejsza wodę w kranie to można przykręcić lekko kran piwa, tak by zjechało w 15min, a nie 8-10 i jest pewne, że będzie schłodzone tak jak należy
  • Odpowiedz