Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 595
67/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Mafia

Data wydania: sierpień 2002
Platformy: PC, PS2, XBox
Gatunek: TTP

Opis: Najlepsza gra gangsterska jaka została wydana. Takie moje zdanie, klimat lat 30 do tego te samochody i ta porywająca historia. Nie to co teraz trzecia odsłona z czarnym bohaterem a tfu na to. Druga odsłona nie złapała mnie tak za serce jak jedynka. Pomyślcie jesteście zlotówo i robicie zlecenia do najgorszych dzielnic bo się nie boicie i nagle zostajecie gangsterem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: 9,1
Gry-online: 9,4

#retrogaming #staregry #gry
Krx_S - 67/100 #100oldgamechallange 

Dzisiejsza gra:

Mafia

Data wydania: sierpień ...

źródło: comment_52O2voI59LmXIfNVXv5VUZJMz4iGB1kD.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@Krx_S: Przed patchem, w pewnym miejscu w misji z wyścigiem można było się zresetować i respawnowało tuż przed linią mety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shodan56: W pierwszej części był jeszcze ten tryb, chyba nazywał się Mafia Extra i było 20 dodatkowych, trudnych i czasem śmiesznych misji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gooma: Tez to kiedys zauwazylem. Jechalem za nim i jak zwykle gaz w podlodze tam za miastem bo znalem juz trade. A tu zdziwko, on robi ostry skret a ja hebel po hamulcach bo sie tego nie spodziewalem - myslalem ze jakis bug. To byl jakis random% czy to mialo wczesniejsze konsekwencje?
  • Odpowiedz
@Krx_S: A sama gra to arcydzielo w grach video. Pamietam jak brat mi ja przedstawil za dzieciaka - a ja jako fan gta bylem zdziwiony i sfrustrowany ze nie ma pieniedzy w mafii 1 (fabula). Minelo pare lat, ogralem to znowu juz jako myslacy jakos nastolatek i rozbeczalem sie na endingu. Mafia II to tez majstersztyk. Piekne fabula z zakonczeniem dajacym do myslenia co moglo dziac sie dalej (dziwnie napisalem, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@stachuprzytelefonie raczej random, chociaż kiedyś po prostu nie dałem im wjechać na lotnisko i gra poleciała dalej. Raz też długo siedząc im na ogonie Sam. I ten mały włoski kurdupel po prostu ich zastrzelili w czasie jazdy
  • Odpowiedz
@Krx_S: Moje największe wspomnienia z wspomnienia z tego tytułu
1. Genialny wątek fabularny, ówczesny konkurent Mafii, trzecie Grand Theft Auto pod tym względem grało o poziom rozgrywkowy niżej.
2. Świetny soundtrack, nie znam się na muzyce lat trzydziestych i czterdziestych, ale z punktu widzenia (i słyszenia) laika perfekcyjnie wpasowywał się w nastrój świata i budował niepowtarzalną wówczas w innych tytułach atmosferę Stanów Zjednoczonych z okołowojennego okresu.
3. #!$%@? wyścig. Boże jaka
  • Odpowiedz
@Krx_S: Jedyna gra, którą przechodziłem kilka razy dla przyjemności.

Wyścig dało się zaliczyć zwalniając przez próg na jednym zakręcie, żeby mieć dobry czas. Po tylu razach weszło do głowy już na zawsze( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gooma gdy ubilismy go na ulicy jego samochód stawał się niezniszczalny i można było go wielokrotniebSpychać z mostu i po niego jechać ( o ile nie wpadł do rzeki ) fajne wtedy kształty przybierał , po powrocie do miasta auto już nie było niezniszalne
  • Odpowiedz
  • 0
@Nie_quatschen tak wytrwały nigdy nie byłem ;)
Ale dodam tu swoją cegiełke odnośnie wyścigu.
Patcha nigdy nie miałem. Wyścig faktycznie był trudny.
Wymagał czegoś więcej niż pedal w podłogę. Dzięki temu, że był trudny to motywowal mnie do innego stylu. Pierwszy zakręt w lewo, powoli po trawce. Dalej to po prostu się nie #!$%@?, zwłaszcza na szykanie w lesie ze skałami. Nie koniecznie hamować, ale po prostu odpuścić gaz i bryka stawała
  • Odpowiedz
  • 0
Moja ulubiona gra, świetna fabuła, scenki między misjami jak ta na parkingu piętrowym, albo w misji Bon Apetit to naprawdę majstersztyk (ʘʘ) dialog w zakończeniu znam na pamięć nawet nie zaliczę ile razy przeszedłem ostatnią misję aby go posłuchać( ͡º ͜ʖ͡º)
Nawet wyścig który napsuł mi tyle krwi, nie jest w stanie rzucić cienia na całość
  • Odpowiedz
@rekoj Bo ciężko w to uwierzyć. Nikt kto grał w pierwszą wersję w 2002 roku nie powie ze to łatwa misja, a wykonanie jej za pierwszym razem jest nierealne. Jeśli masz takie umiejętności to spokojnie mógłbyś byc zawodowym graczem milionerem. Późniejsza wersja gry juz miała znerfiony ten poziom.
  • Odpowiedz