Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#!$%@?, co się #!$%@?.. jechałem sobię ekspresówka i nagle auto zaczęło mi klekotać (okolice silnika/kokpitu) check engine mrugał, zgasiłem szybko silnik i #!$%@? na pobocze. Głośny krzyk #!$%@?, próba odpalenia - nic to nie dało xD auto się odpala, całe się trzęsie wręcz #!$%@? na boki i po chwili traci obroty i gaśnie. Dodaję gazu to klekocze. Co to może być? Cewka? Świeca? PANEWKI?:-(

E46 1.9 118km benzyna + gaz

#bmw #e46 #motoryzacja #samochody
  • 57
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4mzi: zastanów się mimo wszystko nad swapem, jak wlozyles juz w niego trochę kasy i nie rdzewieje, to czasem warto ratować niz kupowac nowego szrota o niewiadomej historii
Wybaczcie, ze tak wołam ale może ciekawi jesteście jak się to finalnie wydarzyło ( ͡° ͜ʖ ͡°) samochód jeździ, przejechał już 100km. Mój tatę słysząc, ze daje auto na złom czy sprzedaje za 1200zl powiedział ze zobaczy co tam jest nie tak. Jako ze kiedyś tam był mechanikiem tak wziął się za robotę. Trochę ja mu pomogłem i trochę jego kolega co też przy silnikach kilka razy grzebał.
@UnitrA: Nie była do końca zła, powiedzieli uszczelka lub głowica + panewki. Faktycznie klepał silnik, ale nie sprawdzili tego czy panewki są do roboty. Sprawdzili ciśnienie między zaworami, a panewki dodali bo „klepie wiec musza to być panewki”. Sprawdzenie panewek wymaga dużo demontażu, ściągając miskę olejowa widać tylko dwie. Może i dobrze ze nie demontowali więcej bo musiałbym sporo zapłacić.
@Donmenello: Wybacz za brak precyzji, nie jestem mechanikiem :( prawdopodobnie mechanicy którzy sprawdzali auto nie patrzyli na ciśnienie oleju, ponieważ panewki są ok. Po zmianie uszczelki pod głowica jest cisza. Mówili tylko „jak klepie to na pewno panewki”. @UnitrA: na dwóch cylindrach wydmuch(na myśli uszczelka pod głowica)/pęknięta głowica. Glowica była sprawdzana na szczelność i jest ok, uszczelka wyglądała jak na zdjęciu wyżej. Sory za brak precyzji w opisie ( ͡