Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#!$%@?, co się #!$%@?.. jechałem sobię ekspresówka i nagle auto zaczęło mi klekotać (okolice silnika/kokpitu) check engine mrugał, zgasiłem szybko silnik i #!$%@? na pobocze. Głośny krzyk #!$%@?, próba odpalenia - nic to nie dało xD auto się odpala, całe się trzęsie wręcz #!$%@? na boki i po chwili traci obroty i gaśnie. Dodaję gazu to klekocze. Co to może być? Cewka? Świeca? PANEWKI?:-(

E46 1.9 118km benzyna + gaz

#bmw #e46 #motoryzacja #samochody
  • 57
@r4mzi: mnie obróciło panewkę w cmaxie, też nie było sygnalizacji, po prostu silnik zaczął chodzić jak ursusie, jechałem z tym jeszcze 50km, silnik wyremontowałem za 1.500 zł ale bez ceny robocizny, także zastanów się, do bmw możesz przebierać w silnikach jak ulęgałkach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick_Ass: widziałem na allegro są nawet "nowe" regenerowane xD jakbym zmieniał to chyba na jakiś większy już bo koszta roboty takie same. Co wykaże kompresja? Wybacz trochę ze mnie laik.
@r4mzi: no spadek ciśnienia na uszkodzonym cylindrze, bo to i pierścień od razu leci. Jak nie zaciągneło opiłków dalej w silnik to może i koszta naprawy nie będą jakieś kosmiczne, jak silnik znasz i jest dobrze utrzymany to może warto. Zmiana silnika to zawsze taka trochę niewiadoma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick_Ass: auto ma już trochę nalatane - 280kkm i nie wymieniałem uszczelki pod głowicą więc może tez w każdej chwili przypomnieć o sobie. Z drugiej strony ładowanie w szrota połowę wartości też mnie nie urządza.
@r4mzi: a to fakt, no to sprzedaj jak stoi, napisz że stuka w silniku, i tyle. Nie pakuj się w naprawy bo nie ma sensu najmniejszego. Kapitalka dla silnika z uszczelką to przecież ze 3-5 tys musiałbyś zostawić, może mniej jak znajdziesz jakiegoś kazia co ci w szopie poskłada byle jak.