Wpis z mikrobloga

@mpiotrov:

Micheliny:

+ mega ciche przy srednich temperaturach 10-20 stopni
+ miekkie
+ dobry komfort jazdy
+ naprawde dobre w zimie, choc troche glosniejsze anizeli jesienią/wiosna

- drogie
- glosne w lato
- szybko sie zuzywaja

GoodYeary

+ cena (idzie je znalezc sporo taniej niz ten link co dales, u mnie juz po 50 euro za sztuke)
+ dobra przyczepnosc w zimie
+ w miare ciche przy srednich temperaturach, ale to
@mpiotrov: zdecydowanie CrossClimate+.

- glosne w lato

- szybko sie zuzywaja

@wxx71: z tym się nie zgadzam. U mnie przy 225 opony są bardzo ciche nawet w upały, nie zużywają się szybko, wg testów i producenta powinny starczyć na około 70kkm bo mają niby wyższą trwałość od energysaverów. Dodatkowo mowa o poprawionych wersjach z plusem. Poprzednia generacja faktycznie się szybciej zużywała.
@SpokojnyPan: sprzedaje micheliny od dziesiątek lat i znam te opony od podszewki. Bycmoze wczesniej jezdziles na glosnych oponach i te CC+ dla ciebie sa ciche. Ja nie znam nikogo, kto by powiedzial ze przy 205/55 sa ciche przy wysokich temperaturach. Tutaj tez trzeba wziac pod uwage fakt, ze na 205/55 jezdza zazwyczaj auta nizszej klasy ktore nie sa tak dobrze wyciszone, to tez trzeba uwzglednic. Bo u mnie w 5er na
jezdza zazwyczaj auta nizszej klasy ktore nie sa tak dobrze wyciszone, to tez trzeba uwzglednic

@wxx71: no właśnie miałem o tym pisać - mam bardzo dobrze wyciszone auto i może to mieć jakiś wpływ.
Co powiesz o wielosezonach Falkena? Bo poszukuję wielosezonów 215/45/16, które nie będą kosztować 2000zł za komplet(dziwne wysokie ceny za ten rozmiar są), ale chcę raczej oponę o dobrych osiągach, przebiegi wioskowe, 5000km/rok.
@mpiotrov mam takie: dunlop sport maxx rt. Na suchy super sprawa i dobrze trzyma w zakretach. Na mokrym średnio. Dosyć ciche i co ważne kolejny sezon i nie zużywają się jakoś specjalnie.
@nukerus: Ale to są letnie, ja szukam całorocznych.

@adnim: Też nad nimi myślałem, ale poziom głosności trochę mnie odrzuca. Popraw mnie jeeśli jestem w błędzie.

@wxx71: Rozumiem. W takim razie podziękuję za współpracę ;)
A gdybyś miał wybrać jedne z tych wszystkich pod względem cena/jakość to jakie byś polecił? Autem nie będę robił więcej niż 10kkm rocznie.
Rozmiar taki drogi bo bardzo dziwny i niestandardowy. Co to za auto? Ford?

@wxx71: Dzięki za odpowiedź. No właśnie z tym niestandardowym to dziwny temat bo wszystkie VW Polo V, Ibiza 6J, Fabia z felgami 16" mają tylko ten rozmiar homologowany (2008-2018 rok), więc aut z tymi oponami powinno być sporo i cena nie powinna być taka duża.
205/55 też pewnie można tym autem jeździć

@wxx71: za duże do bryły auta, będą komicznie wyglądać takie balony. I z tego co się dowiedziałem to mogą trzeć przy skręcie kołami. Różnica rozmiarem jak przyłożyłem do 205/55/16 jest ogromna. Licznik będzie mocno przekłamywał, brak homologacji na ten wymiar.
@mpiotrov: na goodyear zrobiłem ok. 75 tysięcy kilometrów w 5 lat, teraz mam nexen n'blue 4 season, budżetowe ale samochód tez już nie za młody.

z oponami goodyear jeździłem po autostradach, zagranicach, zimą po polskich górach i złego słowa nie powiem.