Wpis z mikrobloga

Mirki, doradzcie.
Wynajmowalam mieszkanie przez 1,5 roku, bez umowy. Wszystko było słownie, czynsz i rachunki przelewane na konto właścicielki, kaucja również.
Na początku miesiąca złożyłam wypowiedzenie i zapłaciłam za cały miesiąc, mimo że od połowy mnie w nim w sumie nie było.
Kaucja miała być oddana przy zwrocie kluczy. Czyli dziś.
Po czym właścicielka stwierdziła, że mi jej nie odda, bo ściany są zabrudzone i materac też, mimo że były w takim stanie, gdy ja się wprowadzalam, więc odmaluje, wywiezie stary i kupi nowy materac, na mój koszt, a resztę mi odda. Ona mieszka 200 dalej, nie było jej ani razu w mieszkaniu od czasu, gdy tu mieszkam, również wtedy, gdy się wprowadzalam, więc nie mogła widzieć stanu mieszkania po poprzednich lokatorach.
Piekarnik wyczysci również na mój koszt i odtraci za poświęcony temu czas (XDD) i przesle mi wszystkie rachunki. No ogólnie cyrk na kółkach.
Czy jest coś co mogę zrobić? Nawet jeśli przyczyniłam się do zwiększenia stanu brudu ścian czy materaca, nie były one w idealnym stanie podczas mojej wprowadzki, więc nie czuje obowiązku ponoszenia za to kosztów.
Chciałam posunąć się do nieczystej gry i zgłosić skarbowce, że nie odciaga podatków od wynajetego mieszkania, ale po trochu odzywa się moje sumienie i chciałabym to załatwić w miarę pokojowo i po ludzku... Przyjmę wszystkie rady, bo w sumie ona ma mnie w garści i ona ma moje pieniądze.

Nie wiem jak to otagowac #prawo #kiciochpyta #zlodzieje
  • 80
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niksaa: ogólnie kaucji się nie oddaje, to standard nie tylko w Polsce, a raczej na całym świecie. Zawsze coś jest do zrobienia po lokatorze, chociażby właśnie odmalowanie ścian i na to idzie kaucja, zawsze. Jak ktoś liczy, że ja odzyska to jest naiwny, jak ktoś ją oddaje to jest frajerem, bo będzie musiał z własnych pieniędzy ponieść koszty odświeżenia lokum.
Nawet jeśli przyczyniłam się do zwiększenia stanu brudu ścian czy materaca, nie były one w idealnym stanie podczas mojej wprowadzki, więc nie czuje obowiązku ponoszenia za to kosztów.


@niksaa: jesli wprowadzilas sie bez zglaszania uwag to przyjmuje sie ze wszystko bylo w dobrym stanie.