Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś kto stosował medyczną #marihuana? Około miesiąca temu się okazało, że mój Tata ma raka. Ma dostać receptę na jakiś olejek z marihułananen. Wstępie siostra była w aptece się pytać z śwstkiem czy mogą to sprowadzić, aptekarka powiedziała że 3 butelki 10 ml to koszt około 3 tysięcy. Widziałem wpis na mirko kilka tygodni temu, że ktoś stosował medyczną marihuanę, ale miał to w formie suszu, a jak sprawdzałem ceny olejków CBD to wachają się od 150 do 200 zł i nie wymagają żadnych recept. Ten lek ma w nazwie "sewe", ale reszty siostra nie pamięta, mnie też przy tym nie było bo mieszkam ponad 200 km od nich. Jak szukałem w necie artykułów o medycznej marihuanie to były głównie z 2017 i 2018. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być za olejek, że potrzeba na niego recepty i jest taki drogi? :O ja się na ziołolecznictwie i ogólnie na zioło-czymkolwiek #!$%@? znam.

#rak #leczenie #marihuana #konopie #pytaniedoeksperta #zdrowie
  • 18
@Shellthorn: cena to jedno, ale z tego co czytałem to medyczna marihuana jest w formie suszu i ma do 19% THC i 40% CBD, sam olejek CBD jest bez recepty, a wszystkie artykuły podają cenę za jeden gram suszu w aptekach, więc nie wiem jaki on olejek chce przepisać
@Misterius to jest olejek z thc, nie z samym cbd, takim jak się od seby kupuje i by sobie ktoś zapalił, dlatego potrzebna jest recepta
Musisz pójść do apteki, gdzie ją mają po prostu na miejscu, powinno być wtedy taniej z tego co kojarzę, ale też se ręki za to uciąć nie dam
@Misterius niet, tutaj nie mamy, wiem że w Krk powinno chyba być, bo było znalezisko nawet o tym, że w kilka dni się sprzedało co było, były 3 apteki co miały, ale to już jakiś czas temu to było, więc do tego czasu powinno być już ich więcej, musisz poszukać, albo zadzwonić
No i poczekaj aż ktoś napisze, może #!$%@? kocopoły i się coś zmieniło. Nie obserwowałem aż tak tego tematu, to
@odyn88 no tak, to jest zwykła marihuana, taka jak od seby
W Polsce masz w pełni legalna tylko z samym cbd, jest dość tania, kupisz bez recki i też działa, ale brak psychoaktywnych efektów, tylko takie rozluźnienie, coś jak po benzodiazepinach, zaś z thc jest tylko ta "medyczna"
@odyn88 tak, ale tu chodzi o olejek, a jego tata ma raka płuc, więc tak średnio
Znaczy można w sumie, ale musiałby się zaopatrzyć w waporyzator i z niego palić, tylko, że od seby nie wiadomo jaka jest to odmiana i jaka ilość ma thc w sobie, więc siłą rzeczy ciężej jest odmierzac dawki jakie powinien brać, a z apteczną tego problemu nie ma, bo wszystko jest jasne co i jak
Imo
Przepisali mu olejek RSO - można go wydobyć z konopi samemu. Co do suszu cbd - tak wplywa to dobrze na organizm, ale tak naprawdę najlepiej zeby byly obecne oba i CBD i THC wtedy efekt jest najlepszy. Tata moze przez waporyzator wdychac susz, powinno pomóc